ضوابط حریم طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تدوین شد

ضوابط حریم طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تدوین شد

فی بگیر: مدیركل دفتر كنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور، از تدوین ضوابط و استانداردهای تعیین حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در امتداد حفاظت از طرح های مذكور در سطح كشور آگاهی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، ابوالقاسم حسین پور با بیان این خبر اظهار داشت: بمنظور استانداردسازی، ایجاد وحدت رویه در حفاظت از محدوده سرمایه گذاری و اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، حفظ کارآیی و جلوگیری از هر گونه اختلال در عملکرد طرح های موصوف ناشی از سایر فعالیت ها و کاربری ها و همین طور ایجاد منطقه حائل (بافر زون) و محدوده امن در پیرامون سایت های مذکور در سطح حوزه های آبخیز کشور، ضوابط حریم آبخیزداری و آبخوانداری تدوین شده است.
حسین پور در تعریف و تبیین موضوع اشاره کرد: حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، عبارت از محدوده پیرامون هر طرح یا پروژه آبخیزداری و آبخوانداری است که بر حفظ پایداری، کارآیی و عملکرد طرح های موصوف اثرگذار می باشد. این بخش از اراضی، بلافصل و متصل به ساختار طرح ها و پروژه ای مذکور بوده و دخل و تصرف غیرمجاز در آن موجب لطمه یا اختلال در اثربخشی طرح می شود. پس حفظ آن از لحاظ کالبدی - فضایی، کارکردی و ایمنی مناطق همجوار لازم است.
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها اشاره کرد: هر گونه دخل و تصرف، تغییر کاربری و ساخت و ساز در حریم و محدوده طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، ممنوع می باشد. بنا بر اعلام
بنا بر اعلام وزارت جهادکشاورزی، حسین پور اضافه کرد: ویرایش نخست ضوابط و معیارهای فنی تعیین حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، از طرف سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با مشارکت پژوهشکده آبخیزداری تدوین شده است که بعد از طی مراحل تصویب توسط امور نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه، ابلاغ و در چارچوب ضوابط رسمی در کشور انتشار می یابد.
منبع:

1399/03/17
14:07:05
5.0 / 5
2458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها