در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

روحانی: شركت های سرمایه گذاری استانی به صورت منظم به دارندگان سهام گزارش دهند

روحانی: شركت های سرمایه گذاری استانی به صورت منظم به دارندگان سهام گزارش دهند

به گزارش فی بگیر یكصد وچهلمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور تشكیل شد.


به گزاشر ایسنا، در این نشست گزارشی از فرآیند آزاد سازی سهام عدالت و حق تصمیم گیری دارندگان این نوع سهام در زمینه چگونگی استفاده از سهام خود در شکل مدیریت یا فروش از راه بانک ها عرضه شد.
رئیس جمهور در این حوزه بر ضرورت توجه به حقوق دارندگان سهام عدالت و برخورداری آنان از حق مدیریت در فروش، تبدیل دارایی و نگهداری آن تصریح کرد و اظهار داشت که باید با اطلاع رسانی کامل و آشنا کردن صاحبان سهام عدالت با حقوقشان، امکان تصمیم گیری آگاهانه آنان دراین زمینه فراهم گردد.
دراین جلسه همینطور در مورد نحوه تشکیل و فعالیت شرکت های سرمایه گذاری استانی و ادامه فعالیت آنان گزارشی عرضه شد.
روحانی تصریح کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی باید با شفافیت کامل مدیریت رقابتی لازم را بدست آورند و به صورت منظم به دارندگان سهام گزارش دهند.
در ادامه این جلسه وزیراموراقتصادی و دارایی از برنامه واگذاری شرکت های دولتی و زیرمجوعه بانکهای دولتی در بازار بورس گزارش داد.
رئیس جمهور هم خواهان سهولت بیشتر در امر واگذاری سهام و تداوم برنامه های خصوصی سازی در جهت کاهش حضور دولت و مردمی کردن اقتصاد شد.
در این نشست پیشنهاد و طرح های عرضه شده از جانب اقتصاد دانان و مراکز تحقیقاتی کشور درباره مدیریت عرضه و تقاضا در بورس مطرح و بررسی گردید.
روحانی در این حوزه تصریح کرد عرضه منظم و موزون سهام دولت به شکل های متنوع به صورت صندوق های قابل معامله (etf) و چه به صورت مستقیم در اشکال بلوکی و خرد باید ادامه یابد و همه روش های لازم برای تسریع وتسهیل ورود شرکت ها به بورس مورد استفاده قرار گیرد و دراین زمینه به صورت خاص از مشوق های مالیاتی هم استفاده گردد. براین اساس همینطور قرار شد صندوق های پروژه برای تأمین مالی طرح های بزرگ از راه بازار سرمایه مورد حمایت قرار گیرند.
رئیس جمهور دراین زمینه سفارش کرد: با اجرای کامل قانون در زمینه تأمین مالی صندوق های بازنشستگی کشور و لشکری از محل منابع داخلی شامل سود حاصل از دارایی ها و فروش دارایی های خود در امر پذیرش شرکت ها در بورس برای افزایش عمق بازار سرمایه تلاش شود.
همینطور تسهیل افزایش سرمایه شرکت ها از محل صرف سهام از دیگر موارد مورد تاکید جلسه ستادهماهنگی اقتصادی دولت بود.
رئیس جمهور در این حوزه از وزارت اموراقتصادی و دارایی خواست با کمک صداوسیما و رسانه های عمومی وبویژه فضای مجازی در زمینه حضور هوشمند در بازار سرمایه، آموزش عمومی دهد و فرهنگ سازی کند.
در ادامه این جلسه مبحث تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها با عنایت به تبعات اقتصادی کرونا و نوسان قیمت در بازارهای جهانی مطرح و بررسی گردید.
رئیس جمهور دراین بخش هم پشتیبانی از تولید داخلی وایجاد جهش در تولید وصادرات را ضروری خواند و از وزارت نفت خواست با عنایت به شرایط ویژه کنونی در این بازه زمانی تصمیم های مناسبی بگیرد.1399/03/13
13:40:17
5.0 / 5
2703
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها