معاون سازمان هواپیمایی اعلام كرد

جزئیات بسته 2400 میلیاردی حمل و نقل هوایی

جزئیات بسته 2400 میلیاردی حمل و نقل هوایی

به گزارش فی بگیر معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود: برای پشتیبانی از بخش حمل و نقل هوایی و زیربخش های تعریف شده آن 2400 میلیارد تومان از طرف ستاد مقابله با كرونا تصویب شده و تخصیص یافته است و همه ایرلاین ها و زیربخش های حمل و نقل هوایی می توانند اطلاعات خودرا در سامانه كارا تكمیل كنند تا بانك عامل برای تسهیلات به آنها معرفی شود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا بخش های مختلف اقتصادی کشور حدودا تا آستانه تعطیلی کشیده شد و فعالان اقتصادی در این میان متضرر شدند. بخش حمل و نقل یکی از حوزه هایی بود که ضرر و زیان بسیاری متحمل شد و بگفته مقصود اسعدی سامانی –دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان ضرر تنها به ایرلاین های داخلی در روزهای شیوع ویروس کرونا وارد شد.
مرتضی دهقان - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری – در گفت و گو با ایسنا، درباره بسته حمایتی در نظر گرفته شده برای حوزه حمل و نقل هوایی و زیر بخش های آن اظهار نمود: حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان از محل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای حوزه حمل و نقل هوایی اختصاص پیدا کرده است و همه ایرلاین ها و زیر بخش های در رابطه با حمل و نقل هوایی مانند شرکت های هندلینگ، تعمیر و نگهداری هواپیما بزرگ، شرکت های خدمات فرودگاهی، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و... می توانند به سامانه کارا مراجعه نموده و نسبت به تکمیل اطلاعات شان اقدام نمایند.
وی با اعلان اینکه اطلاعات اولیه شرکت های حوزه حمل و نقل هوایی از آنها دریافت شده و به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است، اضافه کرد: اطلاعات اولیه این شرکت ها در سامانه کارا وارد شده و هر یک از زیر بخش های حوزه حمل و نقل هوایی سهمی از تسهیلات ۲۴۰۰ میلیارد تومانی تخصیص یافته دارند که بعد از تکمیل اطلاعات و معرفی بانک عامل به آنها اعطا خواهد شد. البته بسته به نیروی انسانی، میزان ضرر و زیان و عملکرد هر یک از شرکت ها اعداد و ارقام تخصیص یافته برای هر یک از آنها قابل مشاهده می باشد.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: پروسه دریافت تضامین برای دریافت تسهیلات کاملا مطابق با قوانین و مصوبات تسهیلات کم بهره و برمبنای مصوبات ستاد مقابله با کرونا تعریف شده و شرایط و جزئیات آن به همه ایرلاین ها و زیر بخش های مختلف صنعت حمل و نقل هوایی توسط بانک عامل اعلام خواهد شد.
منبع:

1399/03/12
22:20:11
5.0 / 5
2770
تگهای خبر: اقتصاد , تعمیر , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها