جزئیات مكاتبه وزارت صمت با جهانگیری برای ترخیص خودرو های دپو شده

جزئیات مكاتبه وزارت صمت با جهانگیری برای ترخیص خودرو های دپو شده

به گزارش فی بگیر وزارت صمت طی مكاتبه ای با معاون اول رئیس جمهور سه مطالبه خود برای ترخیص خودرو های دپو شده و كالاهای گروه (۴) را اعلام نموده است كه تمدید سه ماهه زمان ترخیص خودرو ها همچون آن است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، ۲۹ اردیبهشت ماه مهلت ترخیص بخشی از خودرو های دپو شده به اتمام رسید؛ به طوری که در مجموع از ۵۱۰۸ خودرویی که باقی مانده و باید طی مصوبه بهمن ماه ۹۸ ترخیص می شد حدود ۱۳۸۹ دستگاه ترخیص و ۳۷۱۹ دستگاه در گمرک ماند که به قول ارونقی - معاون فنی گمرک ایران - از بین خودرو های باقی مانده ۲۴۷۱ دستگاه، هیچ نیازی به تمدید زمان مصوبه برای ترخیص ندارند و با طی تشریفات قانونی، کالا در اختیارشان قرار خواهد گرفت، اما ۱۲۴۸ دستگاه دیگر برای ترخیص احتیاج به تمدید زمان از جانب هیات دولت خواهند داشت که از این تعداد ۱۱۰۰ دستگاه فاقد ثبت سفارش هستند و اگر وزارت صمت تصمیمی برای باز کردن ثبت سفارش برای آنها اتخاذ نکند هر گونه تمدید زمانی فقط برای ترخیص ۱۴۸ دستگاه دیگر بوده و خودرو های فاقد ثبت سفارش هیچ وقت ترخیص نمی گردد.
اما مکاتبات اخیر مدرس خیابانی - سرپرست وزارت صمت - با معاون اول رئیس جمهور حاکی از طرح درخواست برای تمدید مهلت ترخیص خودرو ها به مدت سه ماه است که با بیان علل مطرح گردیده است.
جزئیات مکاتبه وزارت صمت با معاون اول رئیس جمهور از این حکایت دارد که درخواست شده تا مهلت ترخیص خودرو ها سه ماه دیگر تمدید خواهد شد.
همینطور عبارت "حکم قطعی" در بند (۳) تصویب نامه به "دستور قضایی" تغییر کند، این در شرایطی است که در تصویب نامه ۲۹ بهمن سال قبل برای ترخیص خودرو ها آمده بود که انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودرو های دارای پرونده قضایی که حکم قطعی برائت آنها از جانب مرجع قضایی صادر گردیده است بدون قید زمانی امکان ترخیص دارند.
بر این اساس در صورت موافقت دولت، خودرو های دارای پرونده قضایی با دستور قضایی بدون توجه به زمان و تمدید آن امکان ترخیص خواهند داشت.
و اما سومین درخواست به مبحث تمدید زمان برای ترخیص مانده کالاهای گروه (۴) - کالاهای مصرفی و غیرضروری - که زمان اظهار آنها در انتهای سال گذشته تمام شده بر می گردد که البته طبق اعلام قبلی معاون فنی گمرک ایران در مورد کالای گروه(۴)، طبق مصوبه فقط زمان برای اظهار کالا تعیین شده بود که به اتمام رسید ولی قید زمانی برای ترخیص آنها وجود ندارد و ازاین رو کالاهایی که اظهار شده اند همچنان امکان ترخیص خواهند داشت.1399/03/10
22:49:30
5.0 / 5
2401
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها