بسته پشتیبانی از صادرات در انتظار دستور جهانگیری

بسته پشتیبانی از صادرات در انتظار دستور جهانگیری

فی بگیر: سازمان توسعه تجارت اعلام نموده كه تدوین شیوه نامه پرداخت مشوق های صادراتی به انتها رسیده و برای ابلاغ در انتظار دستور معاون اول رئیس جمهور است.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام این سازمان، پیش نویس بسته پشتیبانی از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹، در این سازمان نهایی شده و در اختیار سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
این پیش نویس از طرف مدرس خیابانی - سرپرست وزارت صمت - به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شده و در صورت تصویب، از طرف اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهوری – ابلاغ خواهد گردید.
برمبنای اعلام سازمان توسعه تجارت سعی شده در بسته حمایتی سال جاری تمام مشوق های صادراتی تجمیع شوند تا با ابلاغ نهایی آن، سازمان های ذی ربط ابزارهای لازم برای پشتیبانی از صادرات را به دست آورند.
بسته پشتیبانی از صادرات در سال ۱۳۹۹ در حالی نهایی شده که بسته حمایتی سال ۹۸ به سبب تصویب شدن در ماه های پایانی سال عملا مجالی برای اجرا پیدا نکرد و بدین جهت صادرکنندگان از دولت خواسته اند که شرایط را برای اجرای هرچه سریع تر بسته حمایتی سال جاری فراهم آورد.
مهدی علی پور – صادرکننده و فعال اقتصادی – در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه ایران باید تلاش کند در فضای کرونا، پشتیبانی از صادرات خودرا به شکل هوشمند پیگیری کند، اظهار نمود: امروز باتوجه به محدودیت های حاصل از کرونا، عملا برخی از بازارها یا تعطیل هستند یا با ظرفیت محدود کار می کنند. این در حالیست که در بازاری مانند مواد غذایی و کشاورزی و محصولات بهداشتی بستر مناسبی برای کار وجود دارد.
او افزود: امروز یکی از حمایت هایی که ما می توانیم از صادرات نماییم، فراهم کردن بستر صادرات برمبنای اصول بهداشتی است. خیلی از کالاهای ما با وجود کرونا، نیاز قطعی کشورهای همسایه بشمار می رود اما آنها باتوجه به شیوع ویروس، محدودیت هایی را بر قرار کرده اند که در صورت فراهم شدن مقدمات بهداشتی لازم از طرف ایران امکان تداوم صادرات و ارزآوری برای کشور از این طریق وجود دارد.
منبع:

1399/03/04
22:49:44
5.0 / 5
2560
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها