رییس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران:

هر دارویی برای كرونا كشف شود، سریعا به ایران خواهد رسید

هر دارویی برای كرونا كشف شود، سریعا به ایران خواهد رسید

به گزارش فی بگیر رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید هر دارویی برای درمان كرونا كشف شود، در كوتاه ترین زمان ممكن به ایران خواهد رسید و مردم به هیچ عنوان نگران نباشند.


محمود نجفی عرب در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با وجود تحریم های شدید آمریکا و فشارهایی که کاخ سفید بر اقتصاد و صنعت دارویی ایران وارد کرده، شرکتهای تولیدکننده و واردکننده دارو در ایران قدرت و توان خویش را حفظ نموده اند و در ماه های گذشته سعی شده هر نیازی که برای دارو وجود دارد، به دست بیماران ایرانی برسد.
به قول وی، در حوزه مقابله با کرونا آمارها نشان داده است که ایران توانسته در بین خیلی از کشورها، عملکردی قابل قبول و در بعضی حوزه ها مثال زدنی داشته باشد. ایران در سال های گذشته از نظر زیرساخت و فعالیتهای بهداشتی در آسیای میانه بهترین عملکرد را داشته و در سطح جهان هم در رتبه خوبی قرار دارد.
رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این سؤال که در صورت تایید شدن داروی رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی که به تازگی از جانب سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز گرفته، آیا تحریم ها مانع ورود دارو به ایران خواهند شد، پاسخ داد: ما در کشور امکانات بسیار خوبی برای تولید دارو داریم و کار بر روی داروی رمدسیویر هم پیش از این در ایران شروع شده و می توان امیدوار بود که در آینده نزدیک به تولید نهایی برسد.
نجفی عرب افزود: در صورتیکه امکان تولید نباشد نیز، این دارو به ایران وارد خواهد شد و مردم نباید نگران باشند. البته باید در نظر داشت که فعلا چه این دارو و چه دیگر داروهایی که برای مقابله با کرونا مطرح شده اند، در مرحله تست قرار دارند و هیچ یک درمان قطعی کرونا نیستند، اما در صورتیکه هر دارویی تایید نهایی را بگیرد، چه برای تولید و چه برای واردات مشکلی وجود نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: امروز در کشور ظرفیت بسیار بالایی برای تولید نیازهای بهداشتی و درمانی کشور وجود دارد و در هفته های گذشته خیلی از شرکت های داخلی درخواست مجوز جدید به وزارت بهداشت داده اند که چه در حوزه تجهیزات پیشگیری و چه در درمان و مقابله با این ویروس ظرفیت خویش را فعال کنند. ازاین رو در کنار تأمین نیازهای داخلی، می توان انتظار داشت که صادرات این محصولات هم در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، با تایید سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از داروی رمدسیویر برای برخی بیماران کرونایی شروع شده و برخی محققان انتظار دارند که این دارو بتواند بر روی برخی بیماران نتیجه ای مثبت داشته باشد.
با وجود گذشته بیشتر از چهار ماه از آغاز انتشار ویروس کرونای جدید، هنوز هیچ یک از کشورها به واکسن یا داروی قطعی کرونا دست نیافته اند.
با وجود درخواست خیلی از مقامات کشورها و حتی برخی از مقام های سیاسی آمریکا، دولت ترامپ در دوره انتشار کرونا هم مجوز لغو یا کاهش تحریم های ایران را صادر نکرد.1399/02/14
21:01:47
5.0 / 5
3080
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها