رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاكید كرد

لزوم عرضه بیشتر سهام شركت ها و بنگاه های بزرگ در بورس

لزوم عرضه بیشتر سهام شركت ها و بنگاه های بزرگ در بورس

فی بگیر: رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، ضرورت صرفه جویی همه دستگاه های دولتی و نیز لزوم فروش اموال و املاك مازاد دستگاه ها را مورد تاكید قرار داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در این نشست همین طور با اشاره به افزایش مشارکت عمومی در بازار بورس، خواهان عرضه بیشتر سهام شرکت ها و بنگاه های بزرگ در بورس شد.
رئیس جمهور همین طور با اشاره به اهمیت اتمام پروژه های بزرگ و نیمه تمام، اشاره کرد: باید اتمام پروژه های نیمه تمام که از پیشرفت بالای 80 درصد برخوردار می باشند، با جدیت پیگیری شود.
روحانی با تاکید بر حمایت بیشتر از حوزه تولید و صنعت، اظهار نمود: در شرایط کنونی تامین ارز برای کالاهای اساسی به ویژه دارو و نیازمندی های اساسی مردم و بخش تولید لزوم دارد که مسئولین مربوطه بایستی با جدیت این امور را پیگیری کنند.
در ادامه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور، راهکارهای مولدسازی دارایی ها و اموال مازاد دستگاه های دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گزارش وزیر اقتصاد و دارایی درباره راهکارهای اتخاذ شده برای تامین منابع بودجه سال 1399 به ویژه مولدسازی دارایی ها و فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی و نیز واگذاری سهام بنگاه های بزرگ اقتصادی بخش عمومی در بورس، در ادامه این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همین طور رئیس کل بانک مرکزی گزارشی درباب آخرین وضعیت نقدینگی در کشور و سیاست پولی مبتنی بر عملیات بازار باز جهت کنترل نرخ سود و تورم ارائه کرد.
در ادامه این جلسه همین طور گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد وضعیت بودجه سال جاری و روش های تامین درآمد و صرفه جویی در بخش های هزینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
منبع:

1399/02/09
13:31:03
5.0 / 5
2725
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها