ركوردشكنی ترامپ در كسری بودجه!

ركوردشكنی ترامپ در كسری بودجه!

فی بگیر: دفتر بودجه كنگره از احتمال ركوردشكنی جدید در كسری بودجه دولت آمریكا ابراز نگرانی كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، دفتر کنترل بودجه کنگره در گزارشی نسبت به چهار برابر شدن کسری دولت فدرال تا آخر سال مالی جاری و رسیدن آن به رقم بی سابقه ۳.۷ تریلیون دلار آگهی داد. این دفتر هم چنین آگهی داده است که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم امسال ممکنست به منفی ۴۰ درصد برسد. نرخ بیکاری نیز احیانا دو رقمی شده و به ۱۶ درصد افزایش پیدا خواهدنمود.
هم اکنون نسبت بدهی دولت به تولید ناخالص داخلی آمریکا به ۱۰۱ درصد رسیده که ممکنست تا اختتام امسال این نسبت به ۱۰۷ درصد افزایش پیدا کند.
ویلیام هوگلند، قایم مقام مرکز تحقیقات بایپارتیزان واشنگتن در همین رابطه اظهار داشت: هر چند که احیانا در نیمه دوم امسال روند بازیابی اقتصاد به تدریج آغاز خواهد شد اما هنوز با قطعیت نمی توان اظهار داشت که تمام نتایج ناشی از بحران کرونا تا اختتام امسال تمام خواهد شد. افزایش مخارج دولت موجب خواهد شد تا کسری بودجه به زودی از چهار تریلیون دلار نیز رد شود.
نگرانی ها از رکوردشکنی بدهی آمریکا به دنبال تعطیلی گسترده کسب و کارها و اقدامات حمایتی دولت و بانک مرکزی، در هفته های اخیر بیش از پیش شدت یافته است.
حالا دولت فدرال، بانک مرکزی و دولت های محلی برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصادی حدود شش تریلیون دلار نقدینگی به بازارها تزریق کرده اند و انتظار می رود در آینده نیز اقدامات بیشتری هم در سطح محلی و هم در سطح کشوری در مقابل کرونا صورت گیرد.
قبل از این نیز اعلام شده بود تا اواسط ماه آوریل شرکت های آمریکایی تنها ۲۰۰ میلیارد دلار از بانکهای خصوصی آمریکایی وام گرفتند. بگفته جیمی دیمون، مدیرعامل بانک جی پی مورگان که بزرگ ترین بانک آمریکا شمرده می شود این سطح از استقراض از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ تابحال سابقه نداشته است.
منبع:

1399/02/07
13:27:30
5.0 / 5
2871
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها