بی توجهی بورس به اتفاقات تاریخی نفت

بی توجهی بورس به اتفاقات تاریخی نفت

فی بگیر: بازار سرمایه یك هفته دیگر را صعودی پشت سر گذاشت و شاخص بورس برای اولین مرتبه وارد كانال 700 هزار و شاخص كل فرابورس نیز برای اولین مرتبه وارد كانال 9000 واحد شدند. این درحالی است كه در این هفته شاهد ریزش بی سابقه قیمت نفت آمریكا بودیم و برخی پیش بینی می كردند این اتفاق موجب روشن شدن چراغ قرمز بورس شود، اما نشد!


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، ارزش كل معاملات بورس تهان در هفته جاری ۳۹۸ هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال بود كه نسبت به هفته گذشته كه ۳۴۷ هزار و ۶۰۸ میلیارد ریال بود، رشد ۱۴.۵۵ درصدی را تجربه نمود. البته حجم معاملات در هفته جاری نسبت به هفته قبل با كاهش مواجه شد؛ به طوریكه حجم معاملات در هفته قبل ۳۸ هزار و ۱۷۵ بود اما در هفته جاری به ۳۷ هزار و ۲۳۶ معامله رسید.
بر این اساس شاخص كل بورس تهران در روز شنبه با ۲۲ هزار و ۴۰۳ واحد صعود رقم ۶۶۸ هزار و ۱۶۶ واحد را ثبت نمود. در این روز ۷۷۳ هزار معامله انجام شد كه ۴۹ هزار و ۶۳۳ میلیارد ریال ارزش داشت. در روز یكشنبه نیز شاخص كل با رشد ۲۰ هزار و ۸۶۵ واحدی رقم ۶۸۹ هزار و ۷۷۱ واحد را ثبت نمود. معامله گران در روز یكشنبه یك میلیون معامله به ارزش ۱۰۱ هزار و ۵۶۷ میلیارد ریال انجام دادند.
در روز دوشنبه شاخص كل با ۱۸ هزار و ۴۰۸ واحد صعود وارد كانال ۷۰۰ هزار شد و رقم ۷۰۸ هزار و ۴۴۵ واحد را ثبت نمود. در این روز نیز معامله گران یك میلیون معامله به ارزش ۷۶ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال انجام دادند.
در روز سه شنبه نیز با وجود اینكه شاهد اتفاق تاریخی سقوط قیمت نفت آمریكا و تاثیرپذیری بازارهای جهانی از این اتفاق بودیم، بورس تهران همچنان به صعود خود ادامه داد و با ۱۶ هزار واحد رشد در رقم ۷۲۵ هزار و ۶۲۰ واحد را ثبت نمود. در این روز یك میلیون معامله انجام شد كه ۸۱ هزار و ۲۴۳ میلیارد ریال ارزش داشت.
در نهایت در روز چهارشنبه معامله گران با انجام یك میلیون معامله به ارزش ۷۳ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال، شاخص كل را با ۱۵ هزار و ۲۱۱ واحد صعود به رقم ۷۴۱ هزار و ۳۴۷ میلیارد ریال رساندند.
تبعیت فرابورس از بورس
فرابورس نیز همانند بورس، هفته ای صعودی را پشت سر گذاشت و شاخص كل این بازار در ایام شنبه، یكشنبه، دوشنبه و سه شنبه به ترتیب با ۲۲۷، ۱۴۳، ۱۴۸ و ۱۶۸ واحد صعود به ۸۴۱۱، ۸۵۸۲، ۸۷۳۱ و ۸۹۱۰ واحد رسید.
معامله گران فرابورس در روز شنبه ۴۶۸ هزار معامله به ارزش ۲۸ هزار و ۷۷۹ میلیارد ریال، در روز یكشنبه ۷۳۵ هزار معامله به ارزش ۴۷ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال، در روز دوشنبه ۵۷۶ هزار معامله به ارزش ۶۱ هزار و ۵۸۱ میلیارد ریال و در روز سه شنبه ۵۵۴ هزار معامله به ارزش ۳۵ هزار و ۴۶ میلیارد ریال انجام دادند.
در روز چهارشنبه ۵۵۰ هزار معامله به ارزش ۴۰ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال انجام شد كه موجب رشد ۱۷۳ واحدی شاخص و ورورد آن به كانال ۹۰۰۰ شد. شاخص فرابورس در این روز رقم ۹۰۴۹ واحد را ثبت نمود.
منبع:

1399/02/04
20:29:58
5.0 / 5
2708
تگهای خبر: سرمایه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها