پیشبینی بازدهی بورس امسال

پیشبینی بازدهی بورس امسال

به گزارش فی بگیر یك تحلیل گر بازار سرمایه ضمن بیان اینكه سال قبل بورس بالاترین بازدهی را نسبت به بازارهای موازیداشته است، اظهار داشت: سال جاری هم این بازار از نظر بازدهی، مطلوب پیشبینی می شود اما باید انتظار معقولی از این بازار داشت. مردم نباید سال جاری انتظار بازدهی بازار بورس همانند سال قبل را داشته باشند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، پیمان حدادی درباره آینده بازار بورس در سالجاری، با اشاره به اینكه سال جاری بازار سرمایه از سایر بازارهای موازی بازدهی بیشتری دارد، اظهار نمود: بازدهی بازار سرمایه بیشتر از نرخ تورم است و مانند هر بازار دیگری برای سرمایه گذاری در آن باید دانش لازم را داشت.
وی به مردم سفارش كرد كه با سرمایه های مازاد خود در این بازار سرمایه گذاری كنند و البته پیش از ورود به بازار بورس، آموزش های لازم را بگذرانند.
حدادی كه در برنامه پایش سخن می گفت، اظهار نمود: بهترین چاره برای سرمایه گذاری مردم استفاده از صندوق های سرمایه گذاری و شركت های سبد گردانی است.
این كارشناس اقتصادی، بازار سرمایه ۱۳۹۹ را از نظر بازدهی، مطلوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: باید انتظار معقولی از این بازار داشت. مردم نباید سال جاری انتظار بازدهی بازار بورس همانند سال قبل را داشته باشند.
وی در مورد عملكرد سازمان بورس اوراق بهادار هم اضافه كرد: سیاست گذاری های این سازمان خوب بوده اما به تصمیمات هر مدیر انتقاداتی وجود دارد. تغییرات در قوانین بازار بورس در چندماه اخیر زیاد شده كه این امر نادرست بوده و سبب بدبینی سرمایه گذاران می شود.
حدادی با اشاره به اینكه سازمان بورس باید به سمت اصلاح سیستم و معاملاتی برود، اظهار داشت: فعالان بازار سرمایه از هسته معاملات به شدت ناراضی هستند، چون كه با افزایش حجم معاملات این هسته كشش لازم را ندارد و مداوم سیستم معاملاتی بورس كشور مختل می شود.
این كارشناس اقتصادی اضافه كرد: مردم باید با دانش به بازار سرمایه وارد شوند و از نظرات كارشناسان دارای مجوز استفاده كنند، چونكه امكان دارد در آینده با استفاده از كارشنان غیر رسمی متضرر شوند.
همینطور در این برنامه علی لشكری - عضو هیئت مدیره جامعه صنعت كفش كشور - درباره وضعیت این صنعت اظهار داشت: صنعت كفش یكی از صنایعی است كه می تواند به اشتغال كشور كمك نماید و می توان ادعا كرد كه این صنعت هم پای صنعت خودرو می تواند در كشور نقش آفرینی كند.
وی ادامه داد: به علت اینكه این صنعت از جنس صنایع كوچك و متوسط است، نقش مهمی در اشتغال كشور دارد و می توان در همه جای كشور هم از كارگاه های تولید كفش بهره برداری نمود.
لشكری اظهار داشت: در چند سال قبل واردات و قاچاق كمی به صنعت كفش فشار آورد اما با افزایش نرخ ارز و كاهش قاچاق این صنعت توانست خدمات ارزشمند ای را به مردم عرضه نماید، اگر موانع مورد نظر در صنعت كفش برطرف شود می توان به رونق و جهش این صنعت امیدوار بود.
این كارآفرین برتر ملی در مورد تأثیر كرونا بر صنعت كفش هم بیان نمود: با عنایت به مصرفی بودن تولیدات این صنعت، رونق آن در اواخر سال صورت می گیرد، به طوریكه در بهمن و اسفند صنعت كفش روزهای شلوغی را پشت سر می گذارد اما بحران كرونا سبب شد كه كار زمین گیر شود و مشكلات عمده ای همچون چك های برگشتی گریبان گیر تولیدكنندگان شده است.
وی افزود: در برنامه های توسعه كشور عموما بر صنایعی تاكید گردیده است كه ارزش افزوده بالاتری دارد اما اشتغال پایداری ندارد، اما هم اكنون همه به این نتیجه رسیده اند كه اشتغال شاخصی مهم می باشد و باید به صنایع كوچك و متوسط توجه ویژه ای داشت، چونكه در بحران این صنایع می توانند یه دولت كمك شایانی كنند.
لشكری اظهار داشت: باید سرعت گیرها را از محیط كسب و كار حذف نمود و تولیدكنندگان احتیاج به كمك دولت ندارند، بلكه ما از آنها می خواهیم كه قوانین دست و پا گیر حذف شوند.
عضو هیئت مدیره جامعه صنعت كفش كشور بیان نمود: پیشنهاد می شود یك قرارگاه جهش تولید با حضور مقامات دولتی و خبرگان صنعت تشكیل گردد تا متولی بحث جهش تولید در كشور باشد؛ بگونه ای كه این قرارگاه طرف حساب سازمان ها باشد و نقش حمایتی از تولید را ایفا كند.1399/01/25
16:27:34
5.0 / 5
2932
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها