مشاغل پرخطر اعلام شدند

مشاغل پرخطر اعلام شدند

به گزارش فی بگیر به دنبال آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، اتاق اصناف ایران شیوه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و وزارت كشور اعلام نمود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، برپایه این اطلاعیه طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند كه مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است، در استان ها از تاریخ شنبه ۲۳ فروردین و در استان تهران از تاریخ شنبه ۳۰ فروردین با هماهنگی ستادهای استانی مدیریت بیماری كرونا آغاز خواهد شد و واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با رفتن به درگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، ضمن ثبت نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، باركد مربوطه و نصب آن در محل كسب اقدام نمایند.
فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای به غیر از فروشگاه های سوپرماركتی، بهداشتی و شوینده، پاساژ و مجتمع های تجاری و بازارهای مركزی مسقف، آرایشگاه و سالن های زیبایی، آموزشگاه های رانندگی، رستوران، اغذیه فروشی، طباخی و فست فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه ها، مراكز بازی و تفریحی و گیم نت، باشگاه های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امكان بازگشایی واحدهای خویش را ندارند. البته مطابق مصوبه ابلاغی، رستوان و غذای آماده (صرفا بیرون بر) مجاز به فعالیت هستند.
همینطور در این اطلاعیه تاكید شده كه كلیه واحدهای صنفی در سرتاسر كشور موظفند تا تاریخ های اعلام شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه های پیشین ستاد ملی كرونا عمل كرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نكنند.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، روز یكشنبه گذشته رئیس جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با كرونا اعلام نمود كه برای اجرای فاصله گذاری هوشمند، كسب و كارهای كم ریسك در همه استان ها به جز تهران از شنبه ۲۳ فروردین با مراعات پروتكل های اعلامی از جانب وزارت بهداشت و درمان فعالیت خویش را آغاز كنند. همینطور فعالیتهای اقتصادی تهران از روز شنبه ۳۰ فروردین آغاز می شود. در مورد ادارات دولتی هم مقرر شده از ۲۳ فروردین با دو سوم نیرو از ساعت ۷ تا ۱۴ فعالیت كنند.
شب گذشته هم رئیس اتاق اصناف ایران اعلام نمود كه از روز شنبه ۲۳ فروردین، ۷۵ درصد واحدهای صنفی در سرتاسر كشور (به جز استان تهران) فعالیت خویش را از سر می گیرند. وی توضیح بیشتری درباره مشاغل پرخطر و كم خطر عرضه نكرد، اما عامل اصلی تعیین كننده در اجازه بازگشایی واحدهای صنفی را میزان تشكیل تجمع در واحدها اعلام نمود. او همینطور وعده داد كه فهرست مشاغل پرخطر و كم خطر احیانا تا آخر وقت اداری امروز چهارشنبه اعلام گردد.1399/01/21
12:21:43
5.0 / 5
3429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها