رییس سازمان بورس به فی بگیر خبر داد

عرضه سهام شركت های دولتی با تخفیف ۲۰ و ۲۵ درصد به مردم

عرضه سهام شركت های دولتی با تخفیف ۲۰ و ۲۵ درصد به مردم

فی بگیر: ساز و كار واگذاری سهام دولتی روی میز هیات وزیران قرار گرفت كه برمبنای آن تمامی سهام شركت های دولتی بورسی و فرابورسی در دو نوبت و با تخفیف 20 تا 25 درصدی به عموم مردم عرضه خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، رئیس جمهور در اولین جلسه هیات دولت در سال جدید، بر اینكه دستگاه های دولتی باید سهام خودرا در بورس عرضه كنند اصرار كرد و اظهار داشت: در سال قبل شرایط بسیار خوبی در بورس داشتیم و ان شاءالله امسال هم شرایط خوبی در بورس خواهیم داشت؛ رونق بورس به این است كه همه دستگاه های دولتی سهام و اموال خودرا در بورس عرضه كنند؛ امسال برای حركت در تولید نیازمندیم كه این سهام را به بازار بورس و یا فرابورس عرضه نماییم و بتوانیم تحول بزرگ را شاهد باشیم.
پس از آن استفاده از فرصت بازار سرمایه، در واگذاری شركت ها و دارایی های دولت و همین طور فروش اموال مازاد بانك ها، باتوجه به استقبال مردم از این بازار یكی از نكاتی بود كه از طرف رئیس جمهور در تماس تلفنی كه با وزیر امور اقتصاد و دارایی داشت مورد تاكید قرار گرفت.
در این راستا، شورای عالی بورس برمبنای قانون بودجه سال ۹۹ و همین طور به استناد اصل ۴۴، در جلسه یازدهم فروردین ماه، ساز و كار اجرایی واگذاری باقی مانده سهام دولتی شركت های حاضر در بازار سرمایه را تصویب كرد و این مصوبه شانزدهم فروردین ماه ۹۹ توسط وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی تقدیم معاون اول رئیس جمهور شد.
به گفته شاپور محمدی-رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار- بر طبق این ساز و كار تمامی سهام شركت های دولتی بورسی و فرابورسی در دو نوبت و با تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی به عموم مردم عرضه می شود. در نوبت اول، سهام دولتی شركت های بورسی در چارچوب واحد صندوق های قابل معامله عرضه و در صورت باقی ماندن، در نوبت دوم به شكل تك سهم و با استفاده از روش ثبت سفارش (بوك بیلدینگ) به هر كدملی ایرانی واگذار می شود.
بر این اساس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، وی افزود: اطلاعات تكمیلی این ساز و كار بعد از تصویب در هیات محترم وزیران در چارچوب برنامه ای تبیینی به اطلاع عموم می رسد.1399/01/17
23:52:06
5.0 / 5
2840
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها