خطر در كمین اقتصادهای بزرگ جهان

خطر در كمین اقتصادهای بزرگ جهان

فی بگیر: موسسه رتبه بندی مودی رتبه اعتباری انگلیس و هند را كم كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از شین هوا، موسسه رتبه بندی مودی در گزارشاتی جداگانه به بررسی چشم انداز اقتصادهای پنجم و ششم جهان پرداخت. این موسسه در تغییری محسوس، پیش بینی خود از رشد اقتصادی هند امسال را از ۵.۳ درصد به ۲.۵ درصد كم كرد.
دولت هند قرنطینه سراسری در هند را برای ۲۱ روز دیگر تمدید كرده و پلیس نیز برخورد با خاطیان قرنطینه را تشدید كرده است. موسسه مودی در گزارش خود اعلام نموده است رشد اقتصاد هند احیانا امسال ۲.۵ درصد و سال آینده ۵.۳ درصد خواهد بود.
دولت هند پیش تر دستیابی به رشد پنج درصدی را برای سال جاری هدف گذاری كرده است. اقتصاد هند سال قبل ۶.۱ درصد رشد كرده بود. نیرمالا سیتارمان، وزیر دارایی هند در همین رابطه گفته است كه دولت برای پشتیبانی از اقشار كم درآمد و لطمه پذیر، ۲۲.۶ میلیارد دلار هزینه خواهدنمود.
از طرف دیگر این موسسه در گزارشی دیگر با منفی ارزیابی كردن چشم انداز اقتصاد انگلیس، رتبه اعتباری این كشور را كاهش داده است. بگفته مودی، تضعیف نهادهای اقتصادی انگلیس در نتیجه شیوع گسترده كرونا موجب به خطر افتادن رشد امسال خواهد شد. در این گزارش هم چنین به انگلیس آگهی داده شده كه تداوم بن بست فعلی بر سر روابط با اتحادیه اروپا به دنبال برگزیت، می تواند فشار مضاعفی را به اقتصاد انگلیس وارد سازد.
این موسسه پیش بینی كرده است نسبت بدهی دولت به كل تولید ناخالص داخلی این كشور امسال به ۹۴ درصد و در سال آینده به ۹۸ درصد برسد. قبل از این دولت انگلیس با هدف پشتیبانی از رشد اقتصادی این كشور تصمیم گرفته بود میزان مخارج خودرا به بالاترین سطح خود از دهه ۱۹۶۰ برساند.
انگلیس حالا بعد از ایتالیا، اسپانیا و فرانسه، چهارمین كانون اصلی درگیر با كرونا در اروپا شمرده می شود.
منبع:

1399/01/10
14:01:01
5.0 / 5
3718
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها