اعطای مجوز جدید به كارخانه ها برای تولید مواد ضدعفونی كننده

اعطای مجوز جدید به كارخانه ها برای تولید مواد ضدعفونی كننده

به گزارش فی بگیر یك عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینكه برخی كارخانه ها پیش از این ظرفیت و مجوزهای تولید مواد ضدعفونی كننده داشتند اما به علت نبود تقاضا، خط تولید خویش را فعال نمی كردند، بیان نمود: در ایام گذشته با عنایت به افزایش قابل توجه تقاضا در كشور، تعداد زیادی از این كارخانه ها مجوزهای لازم را دریافت نمودند و كار خویش را از سر گرفتند.


علی نقیب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به اهمیت صحت و سلامت محصولات بهداشتی، دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و رصد استاندارد آنها همواره اهمیت داشته و داروخانه ها در خرید و عرضه این محصولات، موظف به همكاری با شركت هایی هستند كه مجوزهای لازم را داشته باشند.
این عضو اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این سؤال كه آیا امكان فروش كالاهای غیر مجاز یا فروش الكل صنعتی به جای طبی وجود دارد؟ اظهار داشت: با عنایت به نظارت هایی كه در بازار وجود دارد امكان آن خیلی كم است و من چنین موضوعی را ندیده ام و به ما گزارشی در این حوزه عرضه نشده است اما با این وجود مردم باید به مجوزها و استانداردها دقت كنند و اگر با محصول مشكوكی مواجه گشتند، آنرا گزارش كنند.
نقیب افزود: محصولات ضدعفونی كننده استاندارد، همگی چه از نظر سلامت و چه از نظر تست میكروب كشی مورد امتحان قرار گرفتند و داروخانه ها باید این محصولات را به فروش برسانند.
وی درباره آخرین وضعیت تأمین و توزیع محصولات ضدعفونی موردنیاز در بازار هم بیان نمود: خوشبختانه در كشور ما ظرفیت تولید این محصولات بسیار بالاست و در ایام اخیر میزان تولید هم افزایش یافته است. با این وجود وقتی ناگهان تقاضا برای چنین محصولاتی رشدی سرسام آور پیدا می كند، بازار به زمانی كوتاه برای سر و شكل گرفتن و رسیدن به تعادل نیاز دارد. در كنار آن بطور قطع برخی سودجویی ها یا ولع مردم برای خرید چند ماهه نیازهایشان هم قابل رصد است اما در صورت حفظ تولید و افزایش نظارت ها، می توان انتظار داشت نگرانی ها در این حوزه برطرف شود.
به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در ایام گذشته مردم از عرضه برخی مواد ضدعفونی كننده كه قبلا در بازار وجود نداشت یا پروانه بهداشت مشخص ندارند، ابراز نگرانی می كردند.1398/12/19
23:26:15
5.0 / 5
3396
تگهای خبر: استاندارد , تولید , سود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها