بیمه مسافرتی در زمان آگهی سفر به كشورهای درگیر كرونا لغو می شود؟

بیمه مسافرتی در زمان آگهی سفر به كشورهای درگیر كرونا لغو می شود؟

فی بگیر: خیلی از افراد فكر می كنند كه اگر به هشدارهای دولتی درباره سفر نكردن به مناطق پرخطر و كشورهای درگیر كرونا گوش ندهند، بیمه مسافرتی شامل آنها شده و ابتلای آنها به ویروس كرونا را پوشش می دهد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، در یكی از جدیدترین گزارش هایی كه گاردین در مورد سفر به مناطق پرخطر و كشورهای درگیر ویروس كرونا نوشته است، به یكی از موضوعات مهم و حائز اهمیت پرداخته شده و آن نیز نحوه پوشش بیمه مسافرتی به هنگام آگهی دولتهای مختلف درباره سفر نكردن به برخی كشورهای پرخطر است.
طبق اطلاعات مندرج در این گزارش، انجمن بیمه گزاران بریتانیا با انتشار اطلاعیه ای به تمامی افرادی كه قصد سفر به مناطق پرخطر و كشورهای درگیر با ویروس خطرناك و كشنده كرونا را دارند، آگهی داده است تا از هرگونه تردد و سفر غیرضروری به این نقاط جدا اجتناب كنند چونكه در زمانی كه دولت به شهروندان خود در خصوص عدم سفر به مناطق مذكور آگهی میدهد، بیمه مسافرتی لغو خواهد شد و درصورتی كه كسی بدون توجه به هشدارهای دولت به شهر و كشورهای درگیر سفر كند و به این ویروس مبتلا شود، دیگر مشمول پوشش بیمه مسافرتی نخواهد شد.
این گزارش همین طور از تمامی افرادی كه در مورد احتمال مبتلاشدن به ویروس كرونا در مسافرت به مناطق شرق آسیا در تابستان سوال پرسیده بودند، درخواست كرده و نوشته است: از آنجایی كه هنوز واكسن و درمان قطعی این ویروس خطرناك و كشنده كشف و ساخته نشده است، بدین سبب نمیتوان اظهار داشت كه زمان از بین رفتن و ریشه كن شدن آن كی خواهد بود. پس بهتر است مسافرانی كه قصد سفر به مناطق شرق آسیا بویژه كشورهای درگیر كرونا داشتند تمامی سفرهای غیرضروری خودرا تا حداقل شش ماه آینده ( اواخر تابستان سال ۲۰۲۰ ) به تعویق بیاندازند.
تمامی ایرلاینها و هتلها نیز بدین منظور قابلیت لغو رزرواسیون را برای مسافران عرضه كرده اند تا آنها بدون هیچ نگرانی و پرداخت جریمه و مبلغی اضافی، از هرگونه تردد و سفر غیرضروری به این مناطق اجتناب كنند.
طبق این گزارش، از مناطق پرخطر و كشورهای درگیر ویروس كرونا می توان به چین، كره جنوبی، تایلند، سنگاپور، مالزی، اندونزی، بالی، تایوان، هنگ كنگ، ژاپن، ایران و ایتالیا اشاره نمود.
ویروس كرونا كه در ابتدا از چین و كشورهای شرق آسیا آغاز شد، تابحال جان بالغ بر ۳۰۰۰ نفر را در كشورهای مختلف جهان گرفته و حدود ۹۰ هزار نفر نیز به آن مبتلا شده اند.
منبع:

1398/12/13
13:52:59
5.0 / 5
3350
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها