9 محصول جدید ایران خودرو در راه بازار

9 محصول جدید ایران خودرو در راه بازار

فی بگیر: معاون تحقیقات، طراحی و تكوین محصولات ایران خودرو از تولید و عرضه ۹ محصول جدید این خودروساز به بازار طی سه سال آینده اطلاع داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایران خودرو، كیانوش پورمجیب در نشست خبری امروز (شنبه) در شركت طراحی مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو (ساپكو)، عرضه پنج محصول راناپلاس، سورن پلاس، سمند بهینه، دناپلاس اتوماتیك و ۲۰۷ پانوراما را برنامه توسعه محصول برای سال آینده دانست و اعلام نمود: علاوه براین این محصولات، چهار خودرو k۱۳۲ صندوقدار، k ۱۲۵ كراس اوور و k ۱۲۱ هاچ بك و همینطور دنای برقی از بهمن سال ۱۳۹۹ تا بهمن ۱۴۰۱ عرضه خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه اقدامات توسعه ای ایران خودرو در شرایط تحریم سبب حفظ رونق تولید و مقابله با اثرات تحریم صنعت خودرو شده است، در ارتباط با توسعه محصولات جاری ایران خودرو تصریح كرد: این توسعه همراه با ارتقای كیفیت و استاندارد و منطبق با الزامات قانونی خواهد بود. تجهیز محصولات به گیربكس اتوماتیك هم بخشی از برنامه های توسعه ای برای محصولات جاری خواهد بود.

تولید انبوه خودرو های با پلتفرم جدید، از سال ۱۴۰۰
پورمجیب با اشاره به طراحی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو ضمن اینكه این توسعه با پوشش حداكثری استانداردها و الزامات به روز و قوانین داخلی و حتی بازارهای صادراتی صورت خواهد گرفت، اظهار نمود: پلتفرم ایران خودرو ضمن دارا بودن قابلیت انطباق با قوای محركه، عمق ساخت داخل بالایی داشته و كیفیت تولید آن در سطح كلاس جهانی است. همینطور قابلیت پوشش سگمنت های مختلف خودرویی شامل سدان، وانت، هاچ بك و كراس اوور را خواهد داشت. تولید انبوه محصولات بر اساس پلتفرم جدید از سال ۱۴۰۰ خواهد بود و از سرمایه گذاری های به صورت بهینه استفاده خواهد شد.
وی از تدوین نقشه راه گروه صنعتی ایران خودرو بعنوان پیش نیاز توسعه محصولات آینده در حوزه موتور، گیربكس، خودرو های برقی و هیبریدی و تكنولوژی و اطلاع داد و اظهار داشت: در این راه، پروژه های توسعه ای جدیدی تعریف شده است. همچون این بررنامه ها طراحی، توسعه و بومی سازی پلتفرم مطابق با اهداف استراتژیك و نقشه راه، پیشرانه های جدید مطابق با نقشه راه قوای محركه و مطالعات امكان سنجی توسعه محصولات هیبریدی و برقی است.
معاون تحقیقات، طراحی و تكوین ایران خودرو افزود: برای توسعه خانواده قوای محركه كم مصرف هم برنامه هایی درنظر گرفته شده است. كاهش تعداد سیلندرها به سه عدد، كاهش حجم موتور و به كارگیری سیستم توربو و سیستم های الكتریكی بخشی از آن است. در توسعه قوای محركه خودرو های برقی و هیبریدی، دو محصول رانا و دناپلاس هم جزو برنامه ها هستند. توسعه و بهبود قوای محركه جاری به منظور كاهش مصرف سوخت و آلایندگی از برنامه های مهم و موثر گروه صنعتی ایران خودرو خودروساز است. در این حوزه بازبینی های قابل توجهی در طراحی سیستم های موتور به منظور كاهش مصرف سوخت انجام شده است.

طراحی و توسعه موتور EC ۵ گامی بزرگ در شرایط تحریمی
پورمجیب توسعه موتور EF۷ پلاس كه سهم بالایی در محصولات ایران خودرو دارد را بخشی از برنامه های توسعه ای در بخش موتور برشمرده و اظهار داشت: برپایه الزامات قانونی ارتقای سطح آلایندگی خودرو های تجاری با موتور ملی به سطح یورو ۵ و كاهش میزان مصرف سوخت خودرو های جاری تا یك لیتر در سیكل تركیبی، نسبت به حالت فعلی سبب توسعه موتور خانواده EF شده است.
این مقام مسئول با شاره به اینكه طراحی و توسعه موتور EC ۵ با سطح بالای داخلی سازی را همچون دستاوردهای ایران خودرو در شرایط تحریمی و قطع همكاریی های بین المللی بوده است، تصریح كرد: این موتور قابلیت انطباق بر روی محصولات ایران خودرو را داشته و به میزان ۵ درصد مصرف سوخت را نسبت به موتور TU۵ كاشه می دهد. همینطور با تولید این موتور علاوه بر حفظ سرمایه گذاری خط تولید موتور TU ۵ امكان دستیابی به استاندارد آلایندگی یورو۵ برای محصولات جاری فراهم گشته است.

تولید گیربكس ۶ دنده از سال ۱۴۰۰ و گیربكس دو كلاچه اتوماتیك از دوسال پس از آن
وی ادامه داد: طراحی و توسعه گیربكس دستی شش دنده و آغاز تولید آنها از سال ۱۴۰۰ و همینطور طراحی و توسعه گیربكس دوكلاچه اتوماتیك و تولید از سال ۱۴۰۲ را همچون برنامه های ایران خودرو در بخش توسعه گیربكس محصولات است. به كارگیری فرمان برقی در محصولات پژو ۲۰۷ و دناپلاس هم سبب بهینه سازی مصرف سوخت و آلایندگی، افزایش راحتی و ایمنی شده است. ضمن اینكه روغن هیدرولیك هم حذف خواهد شد.

1398/12/10
17:06:43
5.0 / 5
3850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها