رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار:

كرونا آجیل را گران نخواهد كرد

كرونا آجیل را گران نخواهد كرد

فی بگیر: رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار اعلام نمود با وجود اینكه كرونا سبب شده مردم امسال زودتر و بیشتر آجیل و خشكبار خریداری كنند، اما این امر تاثیری در قیمت آجیل و خشكبار نخواهد گذاشت.


مصطفی احمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برخی افراد اعلام نموده بودند كه مردم باید برای تقویت بدن در مقابل كرونا بیشتر از مواد غذایی دارای طبع گرم استفاده كنند كه آجیل و خشكبار نیز از این قضیه مستثنی نیست.
وی با اشاره به اینكه خرید آجیل و خشكبار مردم در این چند روز بهتر شده است، اظهار داشت: هر سال در اسفندماه برای شب عید فروش آجیل و خشكبار داشتیم اما امسال به سبب شیوع این بیماری نسبت به سال قبل آجیل بیشتر خریداری می شود و تقاضای بیشتر نیز برای نوع خام آن است. از طرفی با رصدهای انجام شده متوجه شدیم پسته خام، بادام خام و تخمه جات مختلف نیز در بین باقی اقلام دیگر آجیل تقاضای بیشتری پیدا كرده است.
رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار افزود: در حقیقت باید گفت خرید شب عید مردم در آجیل و خشكبار زودتر شروع شده است و از سویی وقتی اعلام گردید كه نمایشگاه ها به سبب شیوع ویروس كرونا دیگر برگزار نمی شوند، مغازه های آجیل فروشی فروش بیشتری دارند.
وی با بیان اینكه قیمت آجیل تا آخر سال ثابت خواهد ماند و افزایش تقاضا تغییری در قیمتها نخواهد داشت، اظهار داشت: به سبب این كه در طول سال آجیل و خشكبار فروش چندانی ندارد و پیك فروش آنها مربوط به شب چله و شب عید است؛ بدین سبب برای مغازه دار مقرون به صرفه نیست كه با افزایش قیمت بازار فروش خودرا از دست بدهد، برای اینكه به نقدینگی نیاز دارد و آجیل نیز قابلیت نگهداری تا سال بعد را ندارد.
بگفته وی، از اواخر اسفند یعنی یك هفته پیش از عید قیمت آجیل ارزان تر هم می شود.
احمدی با اشاره به اینكه كمبودی در تامین آجیل شب عید وجود ندارد، اظهار نمود: در روزهای پیك خرید آجیل یعنی شب چله و شب عید تیم های نظارتی بازار را به دقت مورد بررسی قرار می دهند و همین طور با بازرسی اتاق اصناف، بازرسی وزارت صمت و سازمان تعزیرات حكومتی نیز همكاریهای لازم را در این ایام داریم.
منبع:

1398/12/09
23:27:39
5.0 / 5
3511
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها