ابلاغ دومین دستورالعمل مقابله با ویروس كرونا به فرودگاه ها

ترمینال ها و سالن های ترانزیت، آسانسورها و دستگاه های ATM ضد عفونی می شوند

ترمینال ها و سالن های ترانزیت، آسانسورها و دستگاه های ATM ضد عفونی می شوند

به گزارش فی بگیر مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به منظور كنترل و پیشگیری از انتشار كوید ۱۹ معروف به ویروس كرونا در حوزه فعالیت فرودگاه ها بعنوان زیرساخت ها و مراكز حیاتی و حساس كشور، دومین دستورالعمل را برای انجام تمهیدات لازم به فرودگاه ها ابلاغ نمود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سیاوش امیرمكری در این بخشنامه خواهان انجام تمهیدات لازم برای حفظ سلامت مسافران با اجرای دستورالعمل از جانب مدیران و مدیران كل فرودگاه های كشور شده است.
در این بخشنامه بر نظارت مستمر روزانه در مورد ضد عفونی كردن فضاهای عمومی و پرتردد همچون ترمینال ها و سالن های ترانزیت، آسانسور ها، دستگاه ATM و... ونظارت مستمر بر رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی مستقر در فرودگاه ها و هم اعلام ممنوعیت فروش مواد غذایی باز در غرفه ها تاكید گردیده است.
از دیگر مفاد این بخشنامه می توان به اجرای دقیق بخشنامه های مرتبط و تاكید بر رصد فرایند چك مسافران در فرودگاه های كشور توسط عوامل وزارت بهداشت و همكاری كامل با نهادهای امنیتی، نظامی و همینطور نمایندگان وزارت بهداشت و بازرسان سازمان پدافند غیرعامل جهت بازدید و بازرسی از فرودگاه ها و پیشبینی صدور كارت تردد مناطق چهارگانه در صورت نیاز اشاره نمود.
علاوه بر این، پیشبینی مسیرهای اضطراری جهت تردد نیروها و خودرو های قرنطینه به صورت مجزا از مسیرهای تردد عادی، حضور فعال در جلسات و كارگروه های مرتبط استانی و شهرستان، همكاری كامل با ایرلاین ها برای انجام و عرضه سرویس به پروازهای خاص (خروج اتباع خارجی) از دیگر مفاد عنوان شده در دومین بخشنامه شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی كشور به حساب می آید.
بر این اساس، نتیجه اقدامات صورت گرفته باید در چارچوب گزارش هفتگی و همینطور اعلام موارد اورژانسی به صورت گزارش آنی به مدیركل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ارائه شود.
لازم به یادآوری است، پیش از این هم ششم بهمن ماه مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در بخشنامه ایی به مدیران و مدیران كل فرودگاه های بین المللی و مرز هوایی خواهان اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با ویروس كرونا با همكاری ادارات كل بهداشت و درمان استان ها شده بود.1398/12/06
15:59:09
5.0 / 5
4078
تگهای خبر: دستگاه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها