افزایش رشد اقتصادی امارات

افزایش رشد اقتصادی امارات

به گزارش فی بگیر بانك مركزی امارات از رشد ۲.۹ درصدی اقتصاد این كشور اطلاع داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، رشد اقتصادی امارات در سال ۲۰۱۹ معادل ۲.۹ درصد اندازه گیری شده كه این رشد در مقایسه با رقم ثبت شده در سال قبل ۱.۲ درصد افزایش داشته است. در میان بخش های مختلف، رشد بخش هیدروكربن ۷.۶ درصد و رشد بخش غیرهیدروكربنی ۱.۱ درصد اندازه گیری شده است.
طبق اعلام بانك مركزی امارات، رشد اقتصادی این كشور در سه ماهه پایانی سال هم ۱.۳ درصد اندازه گیری شده كه اختلاف قابل توجهی با رشد ۲.۹ درصدی ثبت شده در سه ماهه سوم سال دارد.
صندوق بین المللی پول پیشبینی كرده است رشد اقتصادی سال جاری امارات ۲.۵ درصد باشد كه بخشی از این كاهش رشد مربوط به تصمیم این كشور برای كاهش تولیدات نفتی خود در جهت توافق صورت گرفته بین اعضای سازمان اوپك خواهد بود.
همینطور طبق اعلام بانك مركزی امارات متوسط قیمت مسكن در شهر دوبی هفت درصد در سه ماهه پایانی سال كاهش داشته است. طبق برآورد موسسه نایت فرانك در آخرین ماه سال گذشته، ۶۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسكونی ساخته شده است و این افزایش عرضه منجر به كاهش قیمت شده است. طبق اعلام بانك مركزی، متوسط قیمت مسكن در ابوظبی هم ۷.۵ درصد كاهش در آخرین ماه سال داشته است.
لازم به ذكر است كه متوسط رشد اقتصادی سالانه امارات در بازه زمانی ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۲۴ درصد بوده است كه بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۹.۸ درصدی سال ۲۰۰۰ و كمترین رشد ثبت شده هم مربوط به سال ۲۰۰۹ با منفی ۵.۲ درصد بوده است.1398/12/05
23:36:52
5.0 / 5
3731
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها