آگهی مجدد رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به كرونا

آگهی مجدد رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به كرونا

فی بگیر: رئیس صندوق بین المللی پول گفت ویروس مرگبار كرونا می تواند اقتصاد چین و جهان را به چالش بكشد.


به گزارش فی بگیر به نقل از بلومبرگ، كریستالینا جیورجیوا كه جهت شركت در مجمع جهانی زنان به امارات سفر كرده است گفت امروز سهم اقتصاد چین از اقتصاد جهان ۱۹ درصد است و این رقم بسیار بزرگ تری از سهم اقتصاد این كشور در زمان بیماری سارس ( ۲۰۰۲-۲۰۰۳) است. بدین سبب وقتی اتفاق بدی برای چین بیافتد برای بقیه جهان نیز خبر خوبی نخواهد بود. نكته مهم این است كه آنها (چینی ها) دارند خیلی سخت روی مهار شیوع بیماری كار می كنند.
تابحال ویروس كرونا جان بیشتر از ۱۷۶۰ نفر را گرفته و بیشتر از ۶۵ هزار نفر را مبتلا كرده است. به دنبال ثبت اولین مورد مبتلاشدن به كرونا در مصر، حالا این بیماری در هر پنج قاره جهان گزارش شده است.
رئیس صندوق بین المللی پول در بخش دیگری از سخنان خود متوسط رشد اقتصادی جهان امسال را ۳.۳ درصد پیش بینی نمود اما افزود كه به خاطر كرونا ممكنست این رشد ۰.۱ تا ۰.۲ درصد كمتر نیز بشود. جیورجیوا با بیان این كه هنوز نمی توان برآرود دقیقی از خسارت ویروس كرونا بر اقتصاد جهانی ارائه كرد اظهار داشت: بخش بزرگی از زنجیره تامین و ارزش در سطح جهان تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته اند؛ گردشگری نیز همین طور و مشخص نیست (این روند) تا كجا ادامه داشته باشد.
قبل تر نیز جیورجیوا در خلال سفرش به آلمان با انتقاد از نهادها و كارشناسانی كه مبادرت به پیش بینی خسارت ناشی از كرونا می كنند گفته بود به سبب كمبود اطلاعات كافی هنوز برای رسیدن به یك برآورد قابل اعتماد زود است و چنین كارهایی تنها موجب هرج و مرج بیشتر می شود.
علاوه بر صندوق بین المللی پول، بانك جهانی نیز با آگهی نسبت به نتایج كرونا بر اقتصاد جهانی از كشورها خواسته بود تا یك همكاری مشترك برای رسیدن به برنامه ای اثربخش در مقابله با كرونا را آغاز كنند. این بانك ضمن اعلام آمادگی بر استفاده از منابع مالی خود در مقابله با ویروس كرونا از همه كشورها خواسته است تا آمادگی خودرا در مقابل شیوع این ویروس بالا ببرند تا از ایجاد یك اپیدمی ویروسی گسترده تر در سطح جهان طی ماه های آینده جلوگیری شود.
منبع:

1398/11/28
13:52:16
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها