وزیر ارتباطات:

مدیران پروژه ماهواره ناهید و پیام خانم هستند

مدیران پروژه ماهواره ناهید و پیام خانم هستند

به گزارش فی بگیر وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه زنان ظرفیت بالایی دارند كه باید از آن استفاده شود، اضافه كرد: در صنعت ماهواره بخش زیادی از دانشنمدان فضایی كشور زنان هستند به صورتی كه مدیران پروژه ماهواره های ناهید و پیام دو خانم بودند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در جشن میلاد حضرت زهرا (ع) و گرامیداشت روز زن با اشاره به اینكه نیمی از جمعیت جامعه را زنان می سازند، اظهار داشت: زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد كنند نه برمبنای ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی كشور خارج می كند.
وی در این مراسم كه در سالن موزه ایران باستان برگزار شد، با تاكید بر اینكه امروز زنان در بیشتر عرصه های اجتماعی فعال می باشند و در عرصه های كار آفرینی و كسب و كار نیز حضور فعالی دارند، اظهار داشت: بیشتر از ۹۰ درصد مجموعه های بومگردی در كشور توسط زنان اداره می شود و زنان در عرصه اقتصاد دیجیتال و مدیریت استارت آپ ها در كشور حضور موفقی دارند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه زنان موتور محركه جامعه در حركت ۵۰ درصد دیگر جامعه با مردان هستند، اضافه كرد: اگر زنان نباشند، مردان راندمان پایینی خواهند داشت و بخش زیادی از موفقیت مردان مرهون حمایت زنان است.
وی با اشاره به اینكه ۵۰ درصد پتانسیل جامعه زنان هستند كه باید در رشد جامعه مورد استفاده قرار بگیرید، اشاره كرد: دو نوع سبك استفاده از این پتانسیل وجود دارد، سبك غربی مبتنی بر زیبایی زنان و سبك واقعی كه مبتنی بر نگاه دینی ما است.
آذری جهرمی افزود: زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد كنند نه برمبنای ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی كشور خارج می كند.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه توجه به ظاهر زنان و نه توانمندی آنان یك عارضه اجتماعی است، اشاره كرد: برای عوض كردن این نگاه باید دید مردان جامعه را اصلاح و فرهنگ جامعه را عوض نماییم تا به توانمندی و قابلیت زنان نگاه كنند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه عصاره اقتصاد دیجیتال خلاقیت است، اظهار داشت: فناوری، فضایی را به وجود می آورد كه زنان در كنار وظایف خود به وظایف كاری نیز رسیدگی كنند.
وی ادامه داد: هم اكنون ۱۷ درصد كاركنان شاغل در وزارت ارتباطات را زنان می سازند و ۱۸ درصد جامعه استارت آپی را نیز زنان می سازند كه باید این رقم بیشتر شود و به بانوان در حوزه اقتصاد دیجیتال فرصت بیشتری بدهیم.
منبع:

1398/11/26
15:35:05
5.0 / 5
4683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها