سایه كرونا بر سر سومین اقتصاد بزرگ جهان

سایه كرونا بر سر سومین اقتصاد بزرگ جهان

فی بگیر: صندوق بین المللی پول نسبت به نتایج ویروس كرونا بر روی اقتصاد ژاپن آگهی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، صندوق بین المللی پول با آگهی نسبت به سرعت شیوع كرونا اعلام نمود كه این مساله یك ریسك كاهنده جدی بر سر راه اقتصاد ژاپن شمرده می شود، هر چند كه میزان و شدت این اثرگذاری بستگی به سرعت شیوع بیماری و سیاست های مقامات خواهد داشت. این ویروس می تواند با تحت تاثیر قرار دادن صنعت گردشگری و تجارت خارجی ژاپن با چین و دیگر كشورهای جهان، موجب كاهش رشد اقتصادی این كشور شود.
صندوق بین المللی پول هم چنین با آگهی نسبت به كاهش سرمایه گذاری چین در ژاپن و اثرگذاری تداوم روند تعطیلی كسب و كارهای چین بر تجارت با ژاپن، اعلام نموده است كه بی نظمی در زنجیره تامین باتوجه به سهم بالای چین از سبد تجاری ژاپن می تواند شركت های ژاپنی را در هفته های پیش رو با مشكلات جدی مواجه كند. چین دومین واردكننده بزرگ كالا از ژاپن در جهان شمرده می شود.
ویروس كرونا تابحال دست كم در ۲۷ كشور مشاهده شده و جان بیشتر از ۱۰۰۰ نفر را گرفته است كه تنها دو مورد از تلفات در خارج از مرزهای چین بوده است. با این وجود مقامات ژاپنی تدابیر گسترده ای برای ممانعت از شیوع این ویروس در كشور خود اتخاذ نموده و از ورود دو كشتی تفریحی به داخل آب های این كشور جلوگیری كرده اند.
به دنبال تعلیق بخش گسترده ای از پروازها بین ژاپن و چین، هتلداران و فعالان بخش گردشگری ژاپن نسبت به زیان وارده ابراز نگرانی كرده اند. حدود ۳۰ درصد از كل توریستهای خارجی به ژاپن را گردشگران چینی می سازند كه با ممانعت از ورود آنها حالا صنعت گردشگری ژاپن با ریسك جدی روبه رو شده است.
قبل از این نیز رشد اقتصادی ژاپن در نتیجه ریسك های مختلفی نظیر جنگ تجاری، موانع تعرفه ای، اختلافات با كره جنوبی و مساله برگزیت به یكی از پایین ترین سطوح خود از زمان بحران بزرگ سال ۲۰۰۸ رسیده بود.1398/11/22
17:17:01
5.0 / 5
4732
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها