نخست وزیر فنلاند راز شاد بودن مردمش را فاش كرد!

نخست وزیر فنلاند راز شاد بودن مردمش را فاش كرد!

به گزارش فی بگیر نخست وزیر فنلاند، نظام اقتصادی كشورهای اسكاندیناوی را جای بهتری برای تحقق رویای آمریكایی دانست.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، سانا مارین كه حالا جوان ترین رهبر سیاسی جهان هم هست، در گفتگو با واشنگتن پست اظهار داشت: فكر می كنم بهترین جا برای تحقق رویای آمریكایی، نظام اقتصادی فنلاند و كشورهای اسكاندیناوی باشد یعنی جایی كه كودكان می توانند فارغ از اصالت خانوادگی خود به افراد موفقی تبدیل شوند.
یكی از اصلی ترین ایده های نظام رویایی اقتصادی كه به رویای آمریكایی معروف است، شانس برابر افراد برای تحقق آرزو ها و خواسته های خود است.
نخست وزیر فنلاند ضمن اشاره به نظام اجتماعی و اقتصادی فنلاند اضافه كرد: ما یك نظام درمانی و رفاهی خیلی خوب داریم كه به همه اجازه میدهد كسی باشند كه دوست دارند. این احیانا یكی از همان دلایلی است كه فنلاند همواره جز شادترین كشورهای جهان معرفی می شود. البته شرایط هر كشوری متفاوت است؛ فضای سیاسی متفاوتی در كشورهای مختلف حاكم است و شاید الگوگیری از نظام اقتصادی كشورهای اسكاندیناوی برای همه كشورها مناسب نباشد.
نخست وزیر ۳۴ ساله فنلاند در ادامه سخنانش، نظام آموزشی را یكی دیگر از اركان مهم قرار گرفتن فنلاند در زمره كشورهای دارای رفاه بالا دانست و گفت همه چیز در آینده بسته به این دارد كه ذهنیت امروز كودكان كشور خویش را چگونه شكل می دهید.
برنی سندرز، یكی از نامزدهای پیشتاز در كارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریكا تابحال بارها و بارها از نظام سوسیالیستی كشورهای اسكاندیناوی تمجید كرده و خواستار فراهم كردن نظام درمانی و آموزشی مجانی برای عموم مردم و افزایش مالیات بر درآمد و ثروت افراد ثروتمند شده است. وی پیشتر هم در دیدار با سفیر فنلاند گفته بود كه این كشور یكی از بهترین نظام های آموزشی و اقتصادی در جهان را دارد.
با این وجود شمار زیادی از مقامات آمریكایی همچون دونالد ترامپ، رئیس جمهور این كشور با دیدگاه های سندرز و اصلاح نظام اقتصادی سرمایه داری این كشور مخالف اند. ترامپ پیشتر سندرز را یك كمونیست خطاب كرده بود كه می خواهد آمریكا را به دام سوسیالیسم بكشاند.1398/11/16
23:46:18
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها