خریداران كدام ارز سود كردند؟

خریداران كدام ارز سود كردند؟

به گزارش فی بگیر دلار كانادا بیشترین بازدهی را برای سرمایه گذاران داشته است.


به گزارش فی بگیر به نقل از فوربس، با عنایت به افزایش تنش های تجاری، مسئله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و نگرانی از وقوع ركود، بازار ارز در سال ۲۰۱۹ دستخوش تغییرات زیادی شد.
بررسی های صورت گرفته توسط ویژوال كپیتالیست نشان داده است كه پارسال خیلی از بازارها در موقعیت سودآورتری از بازار ارز قرار داشته اند: قیت نفت خام " وست تگزاس اینترمدیت" ۳۴.۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش قیمت داشته است. قیمت ملك در آمریكا هم طی یك سال گذشته به صورت متوسط ۲۸.۹ درصد افزایش یافت و سرمایه گذاری در طلا هم سود ۱۷.۴ درصدی را عاید سرمایه گذاران كرد.
بازار ارز
از جانب دیگر در حوزه بازار ارز به علت نوسانات محدود ارزها، سرمایه گذاری در این بازار به مانند سال ۲۰۱۸ از جذابیت بالایی برخوردار نبود. طی سال ۲۰۱۹، ارزش دلار كانادا ۵.۰۸ درصد تقویت شد كه بیشترین افزایش در میان ارزهای معتبر جهانی به حساب می آید. بعد از دلار كانادا، پزوی مكزیك با سوداوری ۳.۸۹ درصدی و پوند انگلیس با سودآوری ۳.۸۷ درصدی در رده های بعدی قرار دارند.
زیان خریداران یورو
یورو پارسال سال بسیار بدی را تجربه نمود و ریسك های بوجود آمده ناشی از چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، كاهش رشد اقتصادی آلمان و فرانسه، بحران بدهی در ایتالیا و نگرانی از وقوع جنگ تجاری بین اروپا و آمریكا سبب شد تا یورو با ریزش ۲.۱۶ درصدی، زیان ده ترین ارز مهم جهانی در سال ۲۰۱۹ لقب گیرد. بعد از یورو هم روپیه هند با ریزش ۲.۰۳ درصدی و یوان چین با ریزش ۱.۴۷ درصدی، دیگر ارزهای ناموفق سال قبل لقب گرفتند.
ثبات نسبی دلار
دلار در سال ۲۰۱۹ رفت و برگشت زیادیرا تجربه نمود اما در نهایت شاخص دلار نسبت به سطحی كه در سال ۲۰۱۸ قرار داشت تغییر چندانی نیافت. در سال ۲۰۱۹ ارزش دلار در مقابل دیگر ارزهای مهم تنها ۰.۳۴ درصد افزایش یافته است. این رقم برای ین ژاپن ۰.۸۷ درصد و برای فرانك سوئیس ۱.۴۴ درصد اندازه گیری شده است.1398/10/27
15:35:53
5.0 / 5
4511
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها