مدیرعامل فرابورس:

صف های فروش در بورس جمع شد

صف های فروش در بورس جمع شد

به گزارش فی بگیر مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینكه تصمیم در مورد تغییر دامنه نوسان در بازار حق سازمان بورس است، اظهار داشت: شرایط بازار مقطعی است و بازار بزودی مانند گذشته به شرایط تعادلی بازار برمی گردد. امروز خریداران حقیقی در كنار خریداران حقوقی از بازار حمایت كردند و حضور پررنگی داشتند و خیلی از صف های فروش جمع شد.


علی هامونی در گفتگو با ایسنا، با اشاره كاهش دامنه مجاز قیمتی سهم ها از پنج به دو درصد، اظهار نمود: این اتفاق در شرایط خاص رخ می دهد و در بازار پایه پیش از این شاهد این اتفاق بودیم. تغییر دامنه نوسان در جهت اختیارات سازمان بورس است. با عنایت به اتفاقات چند روز گذشته این تصمیم گرفته شده است كه سهام داران هم از این تصمیم رضایت داشتند.
وی با تاكید بر اینكه دولت نقشی در این تصمیم نداشته است، اضافه كرد: دریافت چنین تصمیمی در اختیار هیات مدیره سازمان بورس است.
مدیرعامل فرابورس در آینده درمورد آینده بازار سرمایه پیش بینی نمود كه شرایط بازار حالا مقطعی است و بازار بزودی مانند گذشته به شرایط تعادلی بازار برمی گردد و می تواند رشد خویش را ادامه دهد.
هامونی درمورد وضعیت امروز بازار هم توضیح داد: امروز با وجود شرایط خاصی كه در بازار بود، در دقایق آخر بازار مطلوب شد و تقاضا در بعضی نمادها پیشی گرفت و خیلی از صف های فروش در بازار جمع شد. پیشبینی من این است كه ابتدای هفته آینده را با بازار تعادلی شروع نماییم. ضمن اینكه خریداران حقیقی در كنار خریداران حقوقی از بازار حمایت كردند و حضور پررنگی داشتند.
وی افزود: در هر دو بورس جمعا بالغ بر ۳۱۰۰ میلیارد تومان معامله در اوراق بهادار به ثبت رسید. سهم حقیقی ها در بورس تهران ۴۰ درصد و در فرابورس ۵۰ درصد بود و حقوقی ها هم حمایت بی سابقه ای از بازار داشتند.

قیمت های امروز بازار سرمایه
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص كل در رقم ۳۵۳ هزار و ۸۰۷ واحد ایستاد. همینطور شاخص كل با معیار هم وزن هم ۱۰۸ هزار و ۱۷۳ واحد را ثبت نمود و معامله گران امروز ۲۲۴ هزار معامله انجام دادند كه ۲۰ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال ارزش داشت.
امروز گروه بانكهای تجارت و ملت، سایپا، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری سایپا، س. صنایع شیمایی ایران و و شركت ارتباطات سیار ایران نمادهای پربیننده بازار سرمایه بودند و ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان، گروه مپنا، معدنی و صنعتی گل گهر و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را در بازار داشتند.
شاخص كل فرابورس هم رقم ۴۵۵۹ واحد را ازآن خود كرد و در این بازار ۱۳۵ هزار معامله به ارزش 9652 میلیارد ریال به ثبت رسید.
در بازار فرابورس پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، تولید نیروی برق دماوند، پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم و بیمه كوثر نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را در فرابورس داشتند.
نمادهای پربیننده امروز فرابورس شامل سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، قاسم ایران، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، فرابورس ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم و صنایع ماشین های اداری ایران می شود.1398/10/18
14:51:08
5.0 / 5
3958
تگهای خبر: تجارت , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها