واكنش همتی به منتقدان لایحه بودجه ۹۹

نرخ تورم كاهش پیدا می كند

نرخ تورم كاهش پیدا می كند

فی بگیر: بانك مركزی ضمن استمرار مدیریت موفق اضافه برداشت بانك ها با به كارگیری عملیات بازار باز تلاش خواهدنمود تا نرخ سود بازار بین بانكی را به شكلی مدیریت كند تا نرخ تورم در مدار كاهشی مورد نظر قرار بگیرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در تازه ترین یادداشت اینستاگرامی نوشت: این روزها با استناد به لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ فضای تبلیغاتی مملو از مطالب و شایعات در مورد بانك ها، روند تورم، نرخ ارز و غیره است. این فضاسازی ها بطور مرتب و روزانه امنیت روانی اقتصاد كشور را نشانه گرفته است. فارغ از گویندگان این گونه مطالب واقعیت این است كه در اوج تحریم و فشار حداكثری و با وجود تاثیر مقطعی اصلاح قیمت بنزین بر شاخص تورم بانك مركزی تدابیر لازم را برای تداوم كنترل و مهار تورم انجام داده است.
برای سال آینده همچون مهم ترین برنامه ها مجوزهایی است كه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ آمده است و بدین سان خرید و فروش اوراق خزانه نقش كلیدی در كنترل نقدینگی و سیاست پولی پیدا كرده است.
بانك ها باید خودرا با شرایط جدید سیاست پولی تطبیق داده و ترازنامه خودشان را نیز بر اساس آن سامان بدهند. اثرات این برنامه ها خودرا در كنترل تورم و رونق بخش غیرنفتی نشان خواهد داد. مردم اطمینان داشته باشند كه با وجود همه این سختی های اقتصادی این روزها و ناملایمات اخیر بانك مركزی اقدامات ثبات ساز خودرا با قدرت ادامه خواهد داد و هدف اصلی كه همانا كنترل و كاهش نرخ تورم و تقویت رشد اقتصادیست به یاری خدا و یاری مردم تحقق می یابد.
منبع:

1398/10/08
20:32:22
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: اقتصاد , سود , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها