پیشبینی همتی درباره تورم و بازار ارز

پیشبینی همتی درباره تورم و بازار ارز

به گزارش فی بگیر رئیس كل بانك مركزی اعلام نمود: روند كاهنده نرخ تورم در كشور ادامه دارد و بازار ارز را هم كنترل می نماییم و آرامش و تعادل آن برقرار خواهد بود.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، هشتمین نشست دوره ای رئیس كل بانك مركزی با اقتصاددانان درباره راهكارهای ثبات بازار ارز، كنترل و هدایت نقدینگی، كاهش تورم و موضوعاتی نظیر لایحه بودجه ۹۹ و راهكار مقابله با تاثیرات آن بر سیاست های پولی، مسائل مربوط به طرح بانكداری مجلس برگزار گردید.
عبدالناصر همتی - رئیس كل بانك مركزی - در این جلسه با تشریح وضعیت ارزی كشور اظهار داشت: باوجود تداوم فشار تحریم ها، روند صادرات غیر نفتی كشور به خوبی در حال انجام می باشد و تامین ارز واردات هم از راه سامانه نیما صورت می گیرد و شاهد انجام روان تأمین ارز در سامانه نیما هستیم.
وی با اشاره به انتشار اخباری در مورد كاهش صادرات غیرنفتی كشور خاطرنشان كرد: صادرات غیرنفتی كشور طی هشت ماهه ابتدای امسال نسبت به سال قبل از نظر وزنی افزایش داشته اما اصلاح نرخ های پایه صادراتی و شفاف سازی میزان اظهار صادرات توسط صادركنندگان سبب كاهش ارزش اعلامی صادرات غیر نفتی شده بود؛ بنابراین روند صادرات غیرنفتی كشور رو به رشد است و از این بابت نگرانی وجود ندارد.
همتی اضافه كرد: باوجود جو روانی بوجود آمده در بازار ارز و نوسانات در این بازار طی هفته های اخیر، خوشبختانه مدیریت بازار از نظر ریال و ارز توسط بانك مركزی باعث ایجاد تعادل و آرامش باردیگر در بازار ارز شد.
رئیس كل بانك مركزی با اشاره به كاهش نرخ ماهانه و نقطه به نقطه تورم تولیدكننده در آبان ماه اظهار داشت: این آمار نشان دهنده موفقیت بانك مركزی در كنترل تورم بوده است و باوجود نوسانات اخیر در بازار ارز و سایر بازارها تلاش می نماییم با تداوم آرامش و تعادل بازار ارز در سایر بازارها هم آرامش برقرار باشد و روند كاهنده نرخ تورم را ادامه دهیم.1398/09/24
12:02:11
5.0 / 5
4688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها