بازرسان در مراكز بزرگ تجاری مستقر می شوند

بازرسان در مراكز بزرگ تجاری مستقر می شوند

به گزارش فی بگیر قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در شصت و نهمین جلسه كارگروه تنظیم بازار كشور اظهار داشت: تنظیم بازار محدود به كشور ما نیست و بیشتر كشورهای دنیا بعنوان یك برنامه حمایتی از اقشار مختلف جامعه، این شكل از سیاست گذاری را در سطح بازار انجام می دهند.


به گزارش فی بگیر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی اضافه كرد: روند كنترلی بازار پس از طرح اصلاح قیمت بنزین قابل قبول بوده و خوشبختانه با همكاری دستگاه ها و تشكل های مرتبط، جو روانی بازار به خوبی كنترل شده و قیمتها از ثبات لازم تا حدود بسیاری برخوردار می باشند و باید تداوم یابد.

افزایش ۷۰ درصدی تعداد بازرسی ها
وی افزود: بازرسان سازمان حمایت، سازمانهای صمت استانها، بازرسی اصناف و همین طور اتحادیه های تحت پوشش در ۲۱ روز نخست از اجرای طرح تشدید بازرسی پس از اصلاح قیمت بنزین، بالغ بر ۵۱۶ هزار و ۲۹۰ مورد بازرسی انجام داده اند و برای ۳۷ هزار و ۹۴۳ متخلف صنفی برگه گزارش بازرسی به ارزش بیشتر از یك هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال صادر و مراتب را جهت بررسی های بعدی به تعزیرات حكومتی ارجاع كرده اند.
مدرس خیابانی افزود: تعداد بازرسی سازمان حمایت و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها در این ۲۱ روز بالغ بر ۲۹۸ هزار و ۷۶۵ مورد بوده كه نسبت به مدت مشابه خود بیشتر از ۷۰ درصد افزایش داشته است.
وی اعلام نمود: تعداد پرونده های متشكله در این مدت ۲۵ هزار و ۴۱۶ فقره بوده كه افزایش ۱۱۰ درصدی را نشان میدهد.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اشاره كرد: ارزش ریالی پرونده های تشكیل شده با ۱۸۵ درصد افزایش، بیشتر از ۱۶۹ میلیارد و ۸۷۱ میلیون ریال برآورد می شود.
وی اشاره كرد: بوسیله سامانه ۱۲۴ و اپلیكیشن آپ كه شكایت مردمی را در سطح عرضه وصول می كند، در این ۲۱ روز بیشتر از ۲۵ هزار و ۱۲۵ مورد شكایت دریافت و مورد رسیدگی قرارگرفته است.
این مقام مسئول اظهار داشت: بازرسی اصناف نیز در این مدت بالغ بر ۲۱۷ هزار بازرسی در سطح خرده فروشی و عمده فروشی ها انجام داده و برای بیشتر از ۱۱ هزار متخلف صنفی پرونده تخلف تشكیل و مراتب را به تعزیرات حكومتی استانها ارجاع داده است.

استقرار پایگاه های بازرسی اصناف در مراكز بزرگ تجاری استانها
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اضافه كرد: با عنایت به مصوبه ستاد تنظیم بازار كشور و با محوریت اتاق اصناف در سطح استانها و شهرستان ها و در مراكز بزرگ تجاری و بازارهای مركزی شهرها، پایگاه های دائمی بازرسی مستقر می شود.
مدرس خیابانی اشاره كرد: الان در ۱۷ استان پایگاه های بازرسی دایر شده و ۶۱ پایگاه فعال وجود دارد كه با دریافت شكایات شهروندان در مراكز تجاری در همان محل به تخلفات گزارش شده رسیدگی می كنند.
منبع:

1398/09/18
14:02:32
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: تجارت , دستگاه , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها