لایحه بودجه ۹۹،

شرط ارزی برای معافیت مالیاتی و مشوق های صادركنندگان

شرط ارزی برای معافیت مالیاتی و مشوق های صادركنندگان

به گزارش فی بگیر در سال آینده صادركنندگان فقط در شرایطی می توانند از معافیت های مالیاتی و هرگونه جایزه و مشوق صادراتی استفاده كنند كه ارز حاصل از صادرات آنها به چرخه اقتصادی برگردد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، مشروط شدن معافیت های مالیاتی صادركنندگان امسال در بودجه مورد توجه قرار گرفت و این مورد در سال آینده هم از جانب دولت مطرح گردیده است.

بر این اساس، هرگونه نرخ صفر و معافیت های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات كالا و خدمات همچون كالاهای غیرنفتی، محصولات بخش كشاورزی و مواد خام و همینطور استرداد مالیات و عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده فقط در صورتیكه ارز حاصل از صادرات طبق مقررات بانك مركزی به چرخه اقتصادی برگشت داده شود، اعمال خواهد شد.

مدت زمان استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده كه در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی قراردارد از سوی سازمان امور مالیاتی یك ماه از تاریخ ورود ارز به چرخه اقتصادی تعیین شده است.

همچنین پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادركنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات كالا و خدمات به چرخه اقتصادی برپایه دستورالعمل بانك مركزی است.

مشروط شدن معافیت ها و مشوق های صادركنندگان با عنایت به اهمیت برگشت ارزهای صادراتی به چرخه اقتصادی مورد توجه قرار دارد، چونكه از آغاز سال ۱۳۹۷ كه سیاست های ارزی دستخوش تغییرات شد مبحث برگشت ارزهای صادراتی اهمیت قابل توجهی پیدا كرد تا این منابع در بازار ارز نیمایی عرضه و بین واردكنندگان و صادركنندگان مبادله شود.

اما با عنایت به این كه در ابتدا صادركنندگان بنا به شرایطی كه بوجود آمده بود تمایل به برگرداندن ارزهای خود نداشتند كه شرایط خاصی برای آنها تعریف شد كه همچون آن همین مبحث معافیت های مالیاتی و مشوق های صادراتی به شرط برگشت ارز حاصل از صادرات است.
1398/09/17
14:23:16
5.0 / 5
4013
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها