دورخیز فرانسه برای صدور ارز دیجیتالی

دورخیز فرانسه برای صدور ارز دیجیتالی

فی بگیر: رئیس بانك مركزی فرانسه از احتمال راه اندازی آزمایشی ارز دیجیتالی این كشور تا آخر سال آینده آگاهی داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از خبرگزای فرانسه، فرانسوآ ویلروی دو گالو، رئیس بانك مركزی فرانسه در حاشیه كنفرانس نظارت بانكی پاریس اظهار داشت كه این بانك بزودی كار راه اندازی آزمایشی ارز دیجیتالی این كشور را آغاز می كند و احیانا تا قبل از اختتام بهار سال آینده، پروژه های مقدماتی لازم را انجام خواهد داد.
رئیس بانك مركزی فرانسه با تاكید بر روی تمایل این كشور به گسترش استفاده از تكنولوژی های جدید بانكی و مالی اظهار داشت كه این كشور نیاز دارد تا با فناوری بلاك چین بیشتر آشنا شود و استفاده از آنرا از مرحله آزمایشی به مرحله عملیاتی تبدیل كند.
اظهارات رئیس بانك مركزی فرانسه تنها چند روز بعد از آن بیان می شود كه برونو لومر، وزیر دارایی و خزانه داری فرانسه ضمن مخالفت با ارز دیجیتالی فیسبوك موسوم به لیبرا، خواستار معرفی یك ارز واحد اروپایی مشترك شد و افزود كه این كار برای حفظ اقتدار مالی و بانكی كشورهای اروپایی در مقابل مخاطرات ارزهای دیجیتالی لازم است.
رقابت بر سر راه اندازی یك ارز دیجیتالی معتبر بعد از پیش بردن جدی پروژه های فیسبوك و بانك مركزی چین وارد فاز تازه ای شده است و مقامات كشورهای مختلف همچون در اروپا و كانادا خواستار راه اندازی ارزهای دیجیتال رسمی توسط بانكهای مركزی شده اند.
با این وجود جروم پاول، رئیس بانك مركزی آمریكا بتازگی گفته است كه با عنایت به تعدد گزینه های پرداخت، این كشور فعلا نیازی به راه اندازی ارز دیجیتالی در آینده ای نزدیك ندارد.
بانك مركزی چین هم اكنون بیشتر از سایر بانكهای مركزی در جهان به راه اندازی یك ارز دیجیتالی نزدیك شده است و با وجود آن كه هنوز تاریخ معینی برای رونمایی از یوان دیجیتالی اعلام نشده است، كارشناسان معتقدند تا سال آینده باید شاهد ورود این ارز چینی به بازار بود.
منبع:

1398/09/15
14:03:52
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: آزمایش , پرداخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها