توقع آرامش از 500 میلیارد دلار پوشش بیمه ای

توقع آرامش از 500 میلیارد دلار پوشش بیمه ای

به گزارش فی بگیر روزی كه مجموعه مسؤلان بیمه ای گردهم آمده بودند و وزیر اقتصاد از ۵۰۰ میلیارد دلار پوشش بیمه ای در كشور خبر داد، رئیس جمهور از صنعت بیمه خواست تا در قبال عملكرد آنها مردم احساس آرامش كنند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز (چهارشنبه) هم زمان با ۱۳ آذرماه همایش بیمه و توسعه به مناسبت روز بیمه در مركز همایش های برج میلاد برگزار گردید. در این مراسم رئیس جمهور، رئیس كل بیمه مركزی، رئیس كل بانك مركزی و همینطور وزیر اقتصاد و مجموعه ای از مدیران بیمه ای كشور حضور داشتند.

رییس جمهور از بیمه چه می خواهد؟
رئیس جمهور در سخنانی كه در این مراسم بیان كرد در كنار مسائل سیاسی و برجامی مبحث اهمیت بیمه ها را مورد توجه قرار داد و تصریح كرد كه باید صنعت بیمه بگونه ای باشد كه مردم احساس آرامش كنند در این بین سرعت عمل از بین بردن بروكراسی در زمینه تامین خسارت، كارشناسی سریع و تعیین پرداخت خسارت از اصول تامین اجتماعی بود كه روحانی بر آن تصریح كرد.
همینطور رئیس جمهور اهمیت صنعت بیمه بخصوص در دوران تحریم و شرایط خاصی كه بر كشور تحمیل شده تاكید داشت.
رئیس جمهور در سخنانش بیمه را بعنوان امنیت بخشی از جامعه دانست و اظهار داشت كه بیمه ها باید به مردم جامعه شامل تولیدكننده، كشاورز، صنعتگر و هر كسی كه مشغول به تولید است و حتی مردم عادی اطمینان دهد كه اگر روزی گرفتار خسارت و مشكلی شدند بیمه ها در كنار آنها خواهند بود.

پوشش ۵۰۰ میلیارد دلاری بیمه در ایران
در این مراسم دژپسند - وزیر امور اقتصادی و دارایی - هم با اشاره به این كه هم اكنون پوشش بیمه ای روند خوبی را در راه توسعه طی كرده است، از این كه در ایران حدود ۵۰۰ میلیارد دلار پوشش بیمه ای در ایران وجود دارد سخن گفت.
وی در بخشی از اظهاراتش این را هم اظهار داشت كه صنعت بیمه پس از گذراندن دوره ای می تواند به بخش خصوصی واگذار شود، این در شرایطی است كه حالا یكی از بیمه ها دولتی است.
دژپسند در اظهاراتش بیان كرد كه باآنكه ضریب نفوذ بیمه در دولت یازدهم و دوازدهم از دو به چهار افزایش یافته اما این ضریب نفوذ در مقایسه با هدف گذاری هفت درصدی كه باید تا آخر برنامه ششم ایجاد شود فاصله بسیاری دارد.

۱۳.۵ میلیون نفر تحت پوشش درمان تكمیلی
سلیمانی رئیس كل بیمه مركزی در مراسم روز بیمه اعلام نمود كه هم اكنون صنعت بیمه در جهت برنامه تحول سلامت كه از برنامه های دولت می باشد توانسته ۱۳.۵ میلیون نفر را تحت پوشش درمان تكمیلی قرار دهد كه این مورد اهمیت ویژه ای در ارتباط با تامین هزینه های درمان دارد.
وی در ارتباط با مبحث اصلاح مالیات بر صنعت بیمه هم تصریح كرد كه انتظار دارد بیمه عمر و بیمه زندگی مانند سپرده های بانكی از مالیات مستقیم و ارزش افزوده معاف باشد تا بتواند مردم را تشویق كند، چون كه از علل پایین بودن نفوذ بیمه در ایران به عدم گسترش بیمه های عمر و زندگی بر می گردند.
رئیس كل بیمه مركزی به این كه پرداخت خسارات آنلاین بیمه ها شروع شده اظهار داشت كه ۱۵ شركت تلاش كردند تا بخشی عمده ای از پرتفوی خویش را به بیمه های شخص ثالث، آتش سوزی و درمان اختصاص دهند.
در مجموع همایش بیمه و توسعه طی دو روز (۱۲ و ۱۳ آذرماه) برگزار گردید كه در آن به صورت ویژه مبحث ضریب نفوذ بیمه ها و اهمیت آن در توسعه مورد توجه قرار گرفت.1398/09/13
23:57:07
5.0 / 5
4278
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها