صنایع آذرآب چقدر بدهی دارد؟

صنایع آذرآب چقدر بدهی دارد؟

فی بگیر: شركت صنایع آذرآب كه بدهی های آن از مرز 1328 تومان گذشته، توانسته در نیمه نخست امسال تسهیلات مالی بلندمدت زیادی دریافت كند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، صنایع آذرآب در چند ماه اخیر به واسطه برخی مشكلات شرایط خوبی را پشت سر نمی گذارد و یكی از مهمترین اتفاقات پیرامون این شركت حقوق عقب مانده كارگران است كه به یكی از معضلات اجتماعی در سطح استان مركزی تبدیل گشته است.
بررسی صورت مالی این شركت در دوره شش ماهه نخست سال جاری حكایت از آن دارد كه بدهی صنایع آذرآب ۱۳۲۸ میلیارد و ۷۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است كه نسبت به انتها سال قبل با رشد ۲۴ درصدی روبه رو شده و این در حالیست كه مجموع پرداختی های تجاری و غیر تجاری این شركت با رشد ۶۱ درصدی به ۴۴۸ میلیارد و ۶۹۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.
بررسی ها حكایت از آن دارد كه مجموع تسهیلات مالی طولانی مدت دریافتی این شركت در این شش ماه با رشد ۷۸ درصدی همراه بوده و بدهی این بخش شركت را به ۲۶میلیارد و ۴۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسانده است.
در این مدت سرمایه و اندوخته قانونی شركت تغییری نداشته اما سود انباشته این شركت با افت ۲۷ درصدی و جمع حقوق صاحبان سهام با افت ۱۰ درصدی روبه رو شده كه در نهایت جمع بدهی و حقوق صاحبان سهام با رشد ۲۰ درصدی به ۱۴۸۴ میلیارد و ۲۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.
نكته قابل توجه آن است كه در شش ماه نخست امسال این شركت هیچگونه افزایش سرمایه گذاری انجام نداده و مجموع سرمایه گذاری آن همچنان ۱۳ میلیارد و ۱۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. البته نباید فراموش كرد كه این شركت هیچگونه سرمایه گذاری در املاك انجام نداده است.
منبع:

1398/08/25
01:53:25
5.0 / 5
5107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها