رئیس سازمان چای خبر داد:

۸۵ درصد مطالبات چایكاران پرداخت گردید

۸۵ درصد مطالبات چایكاران پرداخت گردید

به گزارش فی بگیر رئیس سازمان چای كشور از پرداخت 85 درصدی مطالبات چایكاران آگاهی داد و اظهار داشت: 15 درصد مابقی مطالبات آنها نیز، به مرور زمان پرداخت خواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، دولت هر ساله برگ سبز تولید شده در باغات چای را از چایكاران به صورت تضمینی خریداری نموده و بهای آنرا با مشاركت كارخانه های تولیدكننده چای خشك، پرداخت می كند.
در این رابطه حبیب جهانساز _ رئیس سازمان چای كشور _ در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: معادل ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از كل ۳۴۳ میلیارد تومان مطالبات چایكاران پرداخت شده و كل میزان خرید تضمینی برگ سبز چای ما از چایكاران معادل ۱۲۶ هزار و ۷۵۳ تن به ارزش ۳۴۳ میلیارد تومان است.
جهانساز اضافه كرد: امسال كارخانجات چای مازاد بر نرخ خرید تضمینی به چایكاران مطالبات پرداخت كرده اند كه این مازاد معادل ۴۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است و سبب رضایت مندی بیشتر چایكاران شده است.
وی با اشاره به اینكه معادل ۲۸ هزار و ۵۱۹ تن چای خشك در كشور تولید شده است، اشاره كرد: معادل ۱۸ تا ۲۰ درصد از این میزان تولید چای ممتاز، معادل ۴۰ درصد چای شكسته، ۴۰ درصد چای قلم و باقی این میزان نیز چای باروتی و خاك همراه چای است.
منبع:

1398/08/18
15:14:32
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها