شاخص بورس به روند رشد بازگشت

شاخص بورس به روند رشد بازگشت

فی بگیر: در چهارمین روز معاملاتی بورس تهران شاخص كل توانست 656 واحد رشد كند. همین طور در بورس تهران 198 سهم با افزایش قیمت و 151 سهم با افت قیمت روبرو شدند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۵۶ واحد رشد كرد و به رقم ۳۰۵ هزار و ۳۳۳ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن نیز با ۳۷۲ واحد رشد تا رقم ۸۵ هزار و ۶۸۹ واحدی بالا رفت.
شاخص آزاد شناور نیز با ۸۷۵ واحد افزایش عدد ۳۴۹ هزار و ۴۹۳ را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۳۳۸ و ۱۹۵۹ واحد رشد كرد.
بانك ملت، پتروشیمی پارس، ایران خودرو و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر كدام به ترتیب ۱۴۹، ۱۱۲، ۶۵ و ۶۵ واحد به رشد فاكتورهای بازار كمك كردند.
در طرف مقابل بانك پاسارگاد، پالایش نفت تهران، پتروشیمی جم و پالایش نفت اصفهان هر كدام به ترتیب ۹۱، ۴۴، ۴۱ و ۳۲ واحد در كاهش شاخص ها تأثیرگذار بودند.
در گروه فلزات اساسی ۱۶۰ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیشتر از ۱۷۰ میلیارد تومان دست به دست شد و این گروه بیشترین ارزش معاملات را از آن خود كرد.
تولیدی فولاد سپید فراب كویر، مس شهید باهنر دو نمادی بودند كه توانستند در این گروه بیشتر از چهار درصد افزایش قیمت داشته باشند.
در گروه خودرو و سایر قطعات ۳۵۸ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش ۱۲۷ میلیارد تومان دست به دست شد و این گروه بعد از فلزی ها بیشترین ارزش معاملات را شاهد بودند. در گروه خودرو امروز بیشتر از نیمی از سهم ها با كاهش قیمت روبرو بودند.
بانك ها، شیمیایی ها و مواد دارویی در رتبه های بعدی از نظر ارزش معاملات ایستادند. در بورس تهران ۱۹۸ سهم با افزایش قیمت و ۱۵۱ سهم با افت روبرو شدند اما در فرابورس ایران ۱۲۸ سهم رشد و ۸۰ سهم افت را تجربه كردند.
آیفكس نیز ۰.۷۴ واحد رشد كرد و به رقم سه هزار و ۸۸۴.۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۶۹۹ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملات تا رقم ۸۱۲ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.
منبع:

1398/08/15
20:30:02
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها