در معاملات امروز تالار شیشه ای

خودرویی ها بورس را بالا كشیدند

خودرویی ها بورس را بالا كشیدند

به گزارش فی بگیر امروز شاخص بورس بیشتر از ۲۳۰ واحد رشد كرد. گروه خودرو و ساخت قطعات در این رشد تأثیر بسزایی داشت؛ به صورتی كه اغلب سهم ها در این گروه با رشد بیشتر از چهار درصد در قیمت پایانی مواجه گشتند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز (یكشنبه) شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران تا حدود نیم ساعت بعد از باز شدن معاملات با روند كاهشی روبرو شد اما از آن لحظه تا حدودا یك ساعت و نیم مانده تا بستن شدن بازار رشد كرد. از آن لحظه به بعد هم با شیب ملائمی كاهش پیدا كرد. در نهایت این شاخص نسبت به روز گذشته ۲۳۰ واحد رشد كرد و در تراز ۳۰۸ هزار و ۹۶۰ واحدی ایستاد.
شاخص كل هم وزن هم با رشد مواجه گردید و در نهایت ۱۰۰۸ واحد بالا رفت و به رقم ۸۶ هزار و ۱۰۴ واحدی رسید. شاخص بازار شناور با ۸۲۹ واحد رشد تا رقم ۳۵۳ هزار و ۵۷۶ واحد بالا رفت.
شاخص بازار اول هم ۱۶۷ واحد رشد كرد و به رقم ۲۲۴ هزار و ۵۰۳ واحدی رسید و شاخص بازار دوم با ۴۷۱ واحد رشد عدد ۶۲۸ هزار و ۵۲۰ واحدی را تجربه نمود.
بانك ملت، پتروشیمی پارس و پتروشیمی مبین سه سهمی بودند كه بیشترین تأثیر كاهشی را روی شاخص بازار داشتند، به نحوی كه هر كدام از این نمادها ۲۲۸، ۱۱۹ و ۱۰۵ واحد شاخصهای بازار راع كاهش دادند. اما در طرف مقابل ایران خودرو، گروه صنعتی پاكشو و سایپا هر كدام به ترتیب ۱۴۱، ۹۹ و ۹۱ واحد تأثیر افزایشی روی شاخص بازار داشتند.
در بورس تهران ۲۰۳ سهم با رشد قیمت و ۱۴۶ سهم با افت قیمت روبرو شدند. در فرابورس ایران هم ۱۰۸ رشد و ۸۹ سهم افت قیمت را تجربه نمود.
در گروه خودرو و ساخت قطعات اغلب سهم ها با رشد بیشتر از چهار درصد در قیمت پایانی مواجه گشتند. این گروه در ارزش معاملات هم رتبه اول را به خود اختصاص دادند.
گروه بانك ها و موسسات اعتباری بعد از خودرویی ها ارزش معاملات را شاهد بودند، اما در این گروه اغلب سهم ها با كاهش قیمت روبرو شدند همچون نماد بانك ملت كه بیشترین تأثیر كاهشی را روی شاخص بازار گذاشت در آخرین معامله با ۲.۵۶ درصد كاهش قیمت روبه رو شد.
ارزش معاملات بورس تهران امروز در مجموع به ۱۴۰۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. همینطور تعداد معاملات این بازار به ۳۸۶ هزار و ۴۰۱ را تجربه نمود.
آیفكس هم با ۲.۰۶ واحد كاهش به رقم ۳۹۱۴ واحد رسید ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم ۷۱۲ میلیارد تومان رشد كرد كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از یك میلیارد سهم و اوراق مالی بود.1398/08/12
15:05:41
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها