رشد اقتصادی آمریكا به كمترین سطح امسال رسید

رشد اقتصادی آمریكا به كمترین سطح امسال رسید

فی بگیر: اقتصاد آمریكا در سه ماهه سوم امسال 1.9 درصد رشد كرد.


به گزارش فی بگیر به نقل از بی بی سی، هر چند داده های رشد منتشرشده از جانب وزارت بازرگانی آمریكا نشان میدهد كه رشد سه ماهه سوم بزرگ ترین اقتصاد آمریكا در سه ماهه سوم امسال ۰.۳ درصد بیشتر از پیش بینی های قبلی بوده است اما رشد سه ماهه سوم این كشور تحت تاثیر كاهش مخارج مصرف كننده و سرمایه گذاری های تجاری، ضعیف ترین رشد فصلی در سال ۲۰۱۹ شمرده می شود.
رشد اقتصادی آمریكا در سه ماهه سوم امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كاهش محسوسی داشته است. در سال ۲۰۱۸ رشد اقتصادی سومین فصل آمریكا ۳.۴ درصد اندازه گیری شده بود. این رشد هم چنین ۰.۱ درصد كمتر از رشد اقتصادی ثبت شده این كشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی بوده است.
جنگ تجاری دولت ترامپ با چین، اطمینان خیلی از فعالان تجاری را كاهش داده و بر روی تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری های جدید در این كشور تاثیر منفی گذاشته است. از جانب دیگر با كمرنگ شدن تدریجی نتایج مثبت لایحه كاهش مالیاتی؛ حالا بادهای موافق كمتری برای به حركت درآوردن بادبان های كشتی اقتصاد آمریكا می وزد.
رشد بخش مخارج مصرفی كه بار دو سوم كل رشد اقتصادی آمریكا را بر دوش می گیرد در سطح ۲.۹ درصد قرار دارد كه هنوز سطح مطلوبی است اما این رشد در مقایسه با رشد ۴.۶ درصدی سه ماهه دوم كاهش نگران كننده ای داشته است.
یان شفردسون، كارشناس ارشد اقتصادی در موسسه " پانتئون مكرو اكونومیكس" اظهار داشت: داده های رشد می توانست از این هم بدتر باشد اما فكر نمی كنم در سه ماهه چهارم هم به اندازه سه ماهه سوم خوششانس باشیم. نسبت به رشد مصارف در سه ماهه پایانی سال تردیدهای جدی وجود دارد.
وزارت بازرگانی آمریكا رشد اقتصادی امسال این كشور را ۲.۲ درصد پیش بینی كرده است كه در صورت تحقق، ۰.۷ درصد كمتر از رشد این كشور در سال ۲۰۱۸ و حدودا مشابه رشد سال ۲۰۱۵ خواهد بود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا كه برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حساب ویژه ای بر روی مسائل اقتصادی باز كرده است عملكرد اقتصادی این كشور در دوران ریاست جمهوری خودرا برترین عملكرد اقتصادی در طول تاریخ خوانده است.
منبع:

1398/08/11
21:06:55
5.0 / 5
4694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها