رییس كل بانك مركزی اعلام كرد

بازگشت امید به اقتصاد و بازار مسكن

بازگشت امید به اقتصاد و بازار مسكن

به گزارش فی بگیر رئیس كل بانك مركزی علل كاهشی شدن نرخ تورم را شرح داد و اظهار داشت: افزایش ۲۲ درصدی معاملات مسكن در تهران می تواند نشانی از شروع روند كشوری آن و برگشت امید به اقتصاد كشور باشد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی اظهار نمود: نرخ توم ماهانه در مهر ماه كاهنده بود و به ۰.۶ درصد رسید.
وی اضافه كرد: از اسفند سال گذشته كه تورم ماهانه به اوج خود یعنی۵.۴ درصد، تا به امروز نرخ رشد ماهانه تورم به صورت مداوم كاهنده بوده است و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از اردیبهشت تا كنون به صورت متوسط ماهانه چهار واحد درصد كاهش یافته كه سبب شده نرخ تورم ۱۲ ماهه در مهر كاهش پیدا كند.
همتی اظهار نمود: آرامش و ثبات نسبی حاكم بر بازار ارز و روند مثبت و منطقی تامین ارز واردات كشور در سامانه نیما از طرق مختلف و متناسب با موانع تحریمی، روند مثبت رشد غیرنفتی اقتصاد در كنار آمار به روز شده اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی در مورد تغییر روند و افزایش ۲۲ درصدی معاملات مسكن در تهران كه می تواند نشانی از شروع روند كشوری آن باشد، همگی خبر از برگشت امید به روند اطمینان بخش اقتصاد است.
رییس كل بانك مركزی دغدغه فعلی و مهم این بانك را تامین نقدینگی مولد واحدهای تولیدی و گسترش رونق پایدار و غیرتورمی در كشور عنوان نمود.
وی اضافه كرد: بانك مركزی تلاش می كند ضمن احتراز از رشد نامتناسب نقدینگی برای حفظ روند تولید و تقویت رشد اقتصادی از راه تامین سرمایه در گردش واحدها و تامین مالی بخش های تولیدی پیشتاز اقدامات لازم را انجام دهد.
1398/08/06
10:57:18
5.0 / 5
4761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها