شكست انحصار آمریكا

كانادا هم ارز دیجیتال تولید می كند

كانادا هم ارز دیجیتال تولید می كند

فی بگیر: بعد از بانك مركزی آمریكا، حالا بانك مركزی كانادا نیز به دنبال راه اندازی یك ارز دیجیتالی است.


به گزارش فی بگیر به نقل از بلومبرگ، بانك مركزی كانادا با عنایت به مخاطرات استفاده از ارزهای دیجیتالی غیر معتبر و نظارت ناپذیر تصمیم گرفته است خود نسبت به راه اندازی چنین ارزی اقدام نماید.
گزارش تهیه شده از جانب استفان پولوز، رئیس این بانك نشان میدهد كه مطالعات مقدماتی جهت راه اندازی یك ارز دیجیتالی قابل دسترس كه دارای هماهنگی با كاركردهای اسكناس و سكه باشد شروع شده و انتظار می رود كه این ارز در نهایت بطور كامل جایگزین شكل سنتی پول شود.
ایده راه اندازی ارز دیجیتالی توسط بانك مركزی كانادا برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۸ توسط استفان مورچیسنو، مشاور رئیس بانك مركزی كانادا در حاشیه جلسه اعضای هیات مدیره مطرح گردیده است.
ایده معرفی ارز دیجیتالی توسط بانك مركزی مساله جدیدی نیست و انتظار می رود ارز دیجیتالی بانك مركزی چین در مراحل پایانی راه اندازی خود قرار داشته باشد. اخبار مشابهی از تلاش بانكهای مركزی اروپا و آمریكا نیز جهت راه اندازی یك ارز دیجیتالی انتشار یافته است.
طی روزهای اخیر، انتقادات زیادی متوجه پروژه راه اندازی ارز دیجیتالی فیسبوك موسوم به لیبرا شده است و حتی بعضی از شركای اصلی این پروژه نظیر " پی پال"، " ویزا كارد" و " مستر كارد" از ادامه همكاری با فیسبوك به سبب نگرانی های امنیتی و احتمال استفاده از این ارز برای امور غیر قانونی و پولشویی انصراف داده اند.
یك منبع مطلع در بانك مركزی كانادا اظهار داشت: باید برای باقی ماندن در عرصه بازی، نوآور باشیم. یك ارز دیجیتالی مطموئن می تواند علاوه بر پیشبرد اهداف بانكداری الكترونیك، به تامین منافع بانك مركزی نیز كمك نماید.
فراهم كردن امكانات بیشتر در تراكنش های مالی و نیز امكان جمع آوری اطلاعات جامع تر و دقیق تر از تراكنش های شهروندان كانادایی همچون دلیلهای بانك مركزی كانادا در راه اندازی یك ارز دیجیتالی است، چونكه اطلاعات تنها در صورت ضرورت در اختیار نهادهای قانونی و پلیس قرار خواهد گرفت و نگرانی از درز اطلاعات به شركت های خصوصی وجود نخواهد داشت.
بانك مركزی كانادا اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۳ به بحث ارزهای دیجیتالی ورود كرد. با این وجود بانكهای مركزی در دیگر كشورها نظیر سوئیس، سنگاپور و سوئد نیز در حال ارزیابی معرفی یك ارز دیجیتالی موازی با پول های سنتی هستند.
منبع:

1398/07/30
10:34:04
5.0 / 5
4254
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها