جزئیات معافیت مالیاتی واردات، كالای اساسی چهار درصد معاف شد

جزئیات معافیت مالیاتی واردات، كالای اساسی چهار درصد معاف شد

به گزارش فی بگیر كالاهای اساسی از پرداخت چهار درصد مالیات علی الحساب واردات معاف شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، چندی قبل پیشنهادی از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان امور مالیاتی و گمرك در مورد مالیات علی الحساب واردات عرضه شده بود كه به تازگی این پیشنهاد در جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار در مورد آن تصمیماتی دریافت و به تصویب رسید.
طبق دستورالعمل دریافت مالیات علی الحساب از وارد كنندگان، واردات قطعی كالا توسط كلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول پرداخت مالیات علی الحساب واردات كالا به نرخ چهار درصد ارزش گمركی مندرج در اظهارنامه گمركی است.
این در شرایطی است كه واحدهای تولیدی دارای پروانه معتبر، سازمان های دولت و تعاونی های مرز نشینان كالاهای وارداتی معاف از پرداخت حقوق ورودی ماده (119) قانون امور گمركی مشمول پرداخت مالیات علی الحساب چهار درصد نمی گردد.
اشخاصی كه طبق این تصویب نامه رتبه بندی اعتباری شده و در سال گذشته نسبت به تصمیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی اقدام نموده اند تا میزان مجاز طبق مصوبه نیازی به پرداخت مالیات علی الحساب واردات ندارند.
این در شرایطی است كه استفاده مجدد از سقف واردات مستلزم پرداخت و یا ترتیب پرداخت بدهی های قطعی مالیاتی و همینطور پرداخت مالیات علی الحساب وارداتی است كه قصد استفاده مجدد از آن وجود دارد.
طبق این دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از ثبت درخواست استفاده مجدد از سقف واردات توسط وارد كننده در سامانه جامع تجارت میزان مبلغ واردات قبلی و مشخصات متقاضی را به صورت سیستمی به سازمان امور مالیاتی اعلام می كند تا بعد از پرداخت و یا ترتیب پرداخت توسط مؤدی تاییدیه سیستمی مربوط در اختیار سامانه جامع تجارت قرار گرفته و امكان ثبت سفارش بیشتر از سقف واردات فراهم گردد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش های مشمول مالیات علی الحساب واردات یا مواردی كه امكان رتبه بندی اعتباری ندارند و طبق تصویب نامه، سقف واردات 500 هزار دلاری برای آنها در نظر گرفته شده است را برای دریافت مالیات به صورت سیستمی به گمرك اعلام می كنند.1398/07/20
19:37:08
5.0 / 5
4650
تگهای خبر: پرداخت , تجارت , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها