تهدید آمریكا به زمین گیر كردن اقتصاد تركیه

تهدید آمریكا به زمین گیر كردن اقتصاد تركیه

به گزارش فی بگیر وزیر خزانه داری آمریكا گفت این كشور قدرت لازم برای زمین گیر كردن اقتصاد تركیه را دارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از بیزینس اینسایدر، در شرایطی كه ارتش تركیه كماكان بر خلاف مخالفت های جهانی به عملیات خود در شمال سوریه ادامه می دهد، مقامات آمریكایی دور جدیدی از صدور اخطار ها به تركیه را شروع كرده اند. وزیر خزانه داری آمریكا به مقامات تركیه اخطار داده است كه تداوم وضعیت فعلی، سبب اعمال تحریم های " كاملا موثری" بر ضد اقتصاد تركیه خواهند شد.
منوچین با بیان این كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا به وی اختیارات لازم برای اعمال تحریم بر ضد تركیه را داده است به مقامات ترك اخطار داد كه اگر لازم باشد، اقتصاد تركیه را تعطیل خواهیم كرد.
نشریه نیویورك تایمز گزارش داده است كه تحریم های جدید آمریكا بیشتر از آن كه اقتصاد تركیه را هدف قرار دهد، مقامات نظامی و دولتی تركیه را هدف قرار خواهد داد. یك مقام آگاه در وزارت خزانه داری آمریكا به نیویورك تایمز گفته است كه الگوی تحریم های جدید مد نظر واشنگتن، مشابه تحریم هایی خواهند بود كه سال قبل و به دنبال بازداشت یك كشیش آمریكایی در تركیه بر ضد برخی مقامات تركیه همچون دو وزیر این كشور وضع شدند.
از جانب دیگر دونالد ترامپ كه از جانب احزاب سیاسی آمریكا برای واكنش بیشتر به تركیه تحت فشار قرار گرفته است بار دیگر به تركیه اخطار داد كه اقدامات اخیر در صورت تداوم می تواند اقتصاد تركیه را با خطر نابودی مواجه كند. وی پیش تر در پیامی توئیتری نوشته بود كه اگر حملات تركیه به شمال سوریه را تخطی از چارچوب ها تشكیل دهد، همان گونه كه قبلا اقتصاد تركیه را نابود كرده است، این دفعه هم همان كار را انجام خواهد داد.
اقتصادتركیه سال قبل را با تورم بالای ۲۰ درصد و رشد اقتصادی منفی به پایان رساند. ارزش لیر هم كه سال قبل حدود ۳۰ درصد در مقابل دلار كاهش یافته بود با تنش های جدید بین دو متحد عضو ناتو وارد دوره ریزشی جدیدی شده است. پیشبینی می شود امسال هم اقتصاد تركیه ۰.۳ درصد كوچك تر شود.
منبع:

1398/07/20
14:41:54
5.0 / 5
4291
تگهای خبر: اقتصاد , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها