كاهش شدید ذخایر ارزی چین

كاهش شدید ذخایر ارزی چین

فی بگیر: ذخایر ارزی چین تا اختتام ماه سپتامبر حدود 15 میلیارد دلار كم شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، داده های جدید نشان داده است كه حجم ذخایر ارزی دومین اقتصاد بزرگ جهان تا اختتام ماه سپتامبر با ۱۴.۸ میلیارد دلار كاهش نسبت به ماه قبل به ۳.۰۹۲ تریلیون دلار رسیده است كه كمترین سطح ثبت شده از ماه آگوست تابحال شمرده می شود. این كاهش هم چنین شدیدترین كاهش ماهانه ذخایر ارزی چین در طول ۲۵ ماه اخیر است.
سازمان نظارت بر معاملات ارزی چین در گزارشی به همین مناسبت اعلام نمود كه احیانا به سبب كاهش رشد اقتصادی جهان، افزایش رویكرد حمایت گرایانه برخی كشورها و افزایش یكجانبه گرایی در عرصه بین الملل، فضای نامطمئن اقتصاد جهانی تداوم خواهد یافت.
با وجود كاهش رشد اقتصادی و تشدید جنگ تجاری با آمریكا، چین به كمك اصلاحات جدید موفق شد تا جریان خروج سرمایه را از سال قبل تا حد زیادی كنترل كند. از اكتبر ۲۰۱۸ بدین سو ذخایر ارزی چین عموما رو به افزایش بوده است. با وجود تقویت ۰.۴۷ درصدی ارزش دلار در مقابل پنج ارز مهم جهانی، در ماه سپتامبر ارزش یوان در مقابل دلار ۰.۱۴ درصد تقویت شد.
از سال ۲۰۱۵ تابحال بانك مركزی چین ۱ تریلیون دلار برای پشتیبانی از یوان هزینه كرده است. مقامات چینی هم چنین برای رسیدن رشد اقتصادی به محدوده هدف گذاری شده شش درصدی در سه ماهه سوم سال، تابحال ده ها میلیارد دلار پول به بازار تزریق كرده اند.
مقرر است بعد از دو ماه تنش زایی، مقامات چینی و آمریكایی باردیگر با یكدیگر بر سر راهكارهای رسیدن به توافق تجاری دیدار كنند هر چند كه بیشتر تحلیل گران معتقدند نباید انتظار رسیدن به یك توافق پایدار را در كوتاه مدت داشت.
هم چنین میزان ذخایر طلای چین نیز در ماه سپتامبر كاهشی بوده است و از ۹۵.۴۵ میلیارد دلار در ماه آگوست به ۹۳.۰۴۵ میلیارد دلار كاهش پیدا كرده است.
در سال های اخیر بیشترین ركورد ذخایر ارزی چین مربوط به ژوئن ۲۰۱۴ با ۳.۹۹۳ تریلیون دلار و كمترین ركورد مربوط به دسامبر ۱۹۸۰ با ۲.۲۶ میلیارد دلار بوده است.1398/07/16
20:56:13
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , سرمایه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها