فیضی: باید پیش از مردم سفره من و شما در تمام سطوح مدیریتی كوچك شود

فیضی: باید پیش از مردم سفره من و شما در تمام سطوح مدیریتی كوچك شود

به گزارش فی بگیر نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشكلات اقتصادی حاصل از تحریم ها اظهار داشت: تمام نهادها و سازمان ها باید در مقاومت تحریمی به ندای رهبری لبیك گفته و به كمك دولت و مردم بیایند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، محمد فیضی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: در شب گذشته در صفحه اینستاگرامی خود از مردم پرسیدم كه امروز درباره چه مواردی صحبت كنم. كامنت های مردم در مورد مشكلات و مطالبات آنها عرق شرم را بر پیشانی یك انسان منصف می نشاند. اختلافات طبقاتی مشكلات معیشتی و اشتغال، تبعیض های ناروا در مورد پرستاران، بی توجهی به سقف كارانه پرستاران، بی عدالتی در توزیع استخدامی آنها، مشكلات بهورزان، مشكل كاركنان قراردادی، مشكلات شوراهای حل اختلاف، تبعیض در حقوق كاركنان، چرایی ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه ها، مشكلات بیمه بازنشستگان، توجه به حقوق اقوام و آموزش زبان مادری، كاهش سهمیه ها در كنكور سراسری ضرورت اصلاحات در ساختار اداری، استفاده از جوانان در دولت و استفاده از آنها در اداره كشور از مواردی است كه این مطالبات را در بر می گیرد.
وی ادامه داد: وزراء در بودجه سال ۹۹ باید به اینگونه موارد توجه نمایند. بخشنامه بودجه ۹۹ ابلاغ گردیده و آثار آن در زندگی مردم ملاحظه خواهد شد. ما حالا شاهد شدیدترین تحریم ها در این چند ساله هستیم. در كنار عادت زیبانویسی سه گروه در این بخشنامه مورد نظر قرار گرفتند. گروه نخست مردم هستند كه گویا بهبود زندگی آنها از راه فشار به خودشان است و چاره دیگری ندارد. دولت های مختلف هم همین طریق را پیش گرفته اند. در این بخشنامه از راه بازی با الفاظ و با پی بردن به حساسیت مردم به جای افزایش قیمت های حامل انرژی از واژه ظاهرا مبهم و كمرشكن كاهش یارانه های واهی انرژی سخن برده شده، اگر مقرر است سفره مردم كوچك شود باید پیش از آن سفره من و شما در تمام سطوح مدیریتی كوچك شود. استفاده عادلانه از تمامی فرزندان شایسته همه اقوام هم در كشور توسط مردم لمس شود.
نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: در بخش دوم دولت به جای روش های علمی به نیروهای ماوراء الطبیعه متوسل شده است. با كدام منطق این بخشنامه به ادعای حل ده ها ابر مشكل تاریخی انباشته شده در نظام پرداخته است؟ مگر می شود صرف نوشتن انشاء بودجه از صفر تا ۱۰۰ مشكلات را حل كرد.
فیضی اظهار داشت: اشاره ام به فرد خاصی نیست. دولت باید گزارش عملكرد خود و علل ناكارآمدی بودجه را به صورت شفاف طرح كند. از كلی گویی و بده بستان های پشت پرده بپرهیزد. بر همگان عیان است این مشكلات دهه به دهه و دولت به دولت منتقل شده اما در بخش سوم این چه حكمتی است كه دولت در مقابل مردم و كاركنان بدون مرز حرف بزند اما نهادها و ستادها و برخی سازمان ها به همراه شركت ها و بانك ها در سایه امن بی نظارتی و بی پاسخگویی قرار گیرند؟ مبارزه با تحریم و مقاومت تحریمی باید بدون استثناء برای همه باشد. انتظار می رود این نهادها به صورت ارادی ندای مقام معظم رهبری را لبیك گفته و به كمك داوطلبانه مردم و دولت بیایند و به جای صرف عرضه اطلاعات كه در بخشنامه از آن یاد شده به میدان وارد شوند و با تمام قوا به منظور نظم و شفافیت و حذف كارهای موازی به كاهش بار تحریمی از اقتصاد ایران همراه دولت و مردم كمك نماید.
وی خاطرنشان كرد: وزیر آموزش و پرورش توجه كند اصلی ترین وظیفه شما توجه به مطالبات صنفی، معیشتی و تامین آرامش معلمان است. این معلمان هستند كه بر فرایند آموزش اثرگذار بوده و نسلی خلاق را پرورش می دهند. این نسل آینده كشور را به دست می گیرد. اعتراض به حقوق و مزایای فرهنگیان و تفاوت آن با سایر سازمان ها و وزارتخانه ها چندین سال است كه از جانب این قشر مطرح می شود. كم توجهی به خواسته های برخی فرهنگیان و مشكلاتی به علت شرایط اقتصادی سبب شده با وجود افزایش بودجه سالانه آموزش و پرورش مشكلات آنها ثابت بماند. مشكلاتی چون تاخیر در پرداخت حق التدریس ها، خرید خدمات آموزشی ها، پاداش بازنشستگان، عدم اجرای نظام رتبه بندی معلمان، اعتراض معلمان به وضعیت معیشتی و تبعیض در حقوق با سایر كاركنان دولت از مواردی است كه باید مورد توجه دولت باشد. هر كس آمد وزیر شد شعار داد.1398/07/14
23:12:43
5.0 / 5
5057
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها