به همت محققان دانشگاه سمنان صورت گرفت

ارائه روشی برای حذف و بی خطر كردن پساب رنگی و دارویی

ارائه روشی برای حذف و بی خطر كردن پساب رنگی و دارویی

فی بگیر: «كامپوزیت دی اكسید تیتانیای اصلاح شده/ زئولیت مونت موریلونیت برای حذف تخریب آلاینده های رنگی و دارویی» توسط پژوهشگران دانشكده مهندسی شیمی، نفت و گاز، پردیس علوم و تكنولوژی های جدید دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، داود معروفی، مسؤول مركز مالكیت فكری پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان با بیان این خبر اظهار داشت: این اختراع به همت دكتر محسن مهدی پور قاضی، عضو هیات علمی دانشكده مهندسی شیمی، نفت و گاز، امیررضا قناد دانشجوی كارشناسی ارشد این دانشكده، دكتر نرجس كرامتی عضو هات علمی پردیس علوم و تكنولوژی های جدید دانشگاه سمنان در اداره كل ثبت اختراعات كشور به شماره ۹۸۷۹۱ به ثبت رسید.
دكتر مهدی پور قاضی در توضیح این اختراع اظهار نمود: در این اختراع، پساب رنگی تولیدشده از صنایع نساجی و صنایع دارویی با استفاده از یك نانوفتوكاتالیست نوتركیب زئولیت مونت موریلونیت- دی اكسید تیتانیای به تركیبات بی اثری چون دی اكسید كربن و آب با راندمان بسیار بالا تبدیل شد.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه، حذف رنگ هایی مثل متیلن بلو از پساب های صنعتی به یكی از چالش های بزرگ زیست محیطی تبدیل گشته است، این اختراع قابلیت تخریب آلاینده هایی نظیر رنگ ها و تركیبات آلی سمی در محیط آبی با پروسه فتوكاتالیستی در حضور نور مرئی یا فرابنفش را داشته و آنها را به تركیبات بی خطر تبدیل می كند.

منبع:

1398/07/07
19:14:25
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: تولید , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها