امن ترین منبع تامین نفت دنیا كجاست؟

امن ترین منبع تامین نفت دنیا كجاست؟

به گزارش فی بگیر زمانی كه جیسون كنی، نخست وزیر آلبرتا هفته گذشته اعلام نمود برای تشویق به سرمایه گذاری در بخش انرژی این منطقه به تور یك هفته ای به آمریكا می رود، تصور نمی كرد وقایع ژئوپلیتیكی در هفته جاری بازار نفت را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، بعد از حملاتی كه روز شنبه ضد تاسیسات نفتی عربستان سعودی كه بزرگترین عضو اوپك و بزرگترین صادركننده نفت جهان است به وقوع پیوست، نگرانی ژئوپلیتیكی در خاورمیانه افزایش پیدا كرد و قابلیت اطمینان عرضه از جانب این منطقه كاهش پیدا كرد.

در پی حملات پهپادی به تاسیسات پالایش نفت ابقیق و میدان نفتی خریص عربستان سعودی، قیمت های نفت در معاملات روز دوشنبه افزایش قیمت شدیدی را تجربه كردند و نخست وزیر آلبرتا كوشش برای جذب سرمایه گذاران آمریكایی حرف های خویش را با پیام های گوناگونی درباره نفت كانادا و صنعت انرژی آلبرتا شروع كرد.

نخست این كه نفت كانادا مطمئن ترین و قابل اطمینان ترین منبع انرژی برای آمریكا و برای همه واردكنندگان نفت در جهان است. كانادا یكی از معدود كشورهای خارج از منطقه خاورمیانه است كه صاحب منابع عظیم نفت و تولید داخلی بالا است و هیچ ریسك ژئوپلیتیكی در تولید و عرضه نفت این كشور وجود ندارد.

دوم این كه كنی می گوید كانادا آلایندگی كربن تولید ماسه های نفتی را كاهش داده و با وجود اطلاعات نادرست رسانه ای، استانداردهای محیط زیستی و نیروی كار این كشور بسیار بالاتر از تولید در اوپك یا روسیه است.

سومین پیام نخست وزیر آلبرتا این بود كه آلبرتا به روی كسب و كار باز است و شركت های انرژی كانادایی هم اكنون از این فرصت استقبال كرده اند.

نخست وزیر آلبرتا در آغاز تور آمریكایی خود در مصاحبه ای با بلومبرگ اذعان كرد در سال های اخیر سرمایه زیادی از آلبرتا و صنعت نفت كانادا خارج شد. هر دلاری كه از این سرمایه ها خارج شد، به بخش انرژی آمریكا و كشورهای دیگر رفت و سبب رونق تولید مناطقی مانند بیكن و پرمیان شد.

وی اظهار داشت: این به نفع همه و به نفع صلح و امنیت جهانی است و با رقابت و كنار زدن انرژی غیرقابل اطمینان اوپك و نفت تولید شده در مناطق دارای محیط زیست و استانداردهای نیروی كار ضعیف تر در اوپك و روسیه، ما باید دسترسی جهانی بیشتری به انرژی كانادا داشته باشیم!

بر اساس گزارش اویل پرایس، نخست وزیر آلبرتا به سرمایه گذاران و اندیشكده های آمریكایی گفت به دنبال حملات به عربستان سعودی، آلبرتا یك منبع مطمئن، قابل اطمینان و مطابق با استانداردهای محیط زیستی برای آمریكا و جهان است. ایشان در ادامه اضافه كرد: شركت های كانادایی بسیار پایین تر از حد واقعی ارزش گذاری شده اند و این باید به منزله یك فرصت خرید دیده شود به خصوص به دنبال ریسكهای امنیتی كه مردم باید برای دسترسی به نفت خاورمیانه پرداخت كنند.

1398/06/29
13:35:35
5.0 / 5
4304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها