آلمان: ارز موازی یورو را قبول نخواهیم كرد

آلمان: ارز موازی یورو را قبول نخواهیم كرد

به گزارش فی بگیر وزیر دارایی آلمان اعلام نمود كه هیچ ارزی به جز یورو جهت استفاده در منطقه یورو پذیرفته نخواهد شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از رویترز، در شرایطی كه فیسبوك در حال انجام امور نهایی عرضه ارز دیجیتالی خود معروف به لیبرا در سوئیس است، موضع گیری مقامات اروپایی نسبت به ارزهای دیجیتالی شدت گرفته است. بعد از فرانسه، حالا آلمان هم به شكل جدی به صف مخالفان لیبرا پیوسته است تا جایی كه اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان در سخنانی گفته است كه ارز مورد قبول منطقه یورو تنها یورو است و هیچ ارز موازی دیگری همچون لیبرا نمی تواند در كنار آن مورد استفده قرار گیرد.
شولتس با بیان این كه در آلمان بحث های زیادی در مورد ارزهای دیجیتالی صورت گرفته است اظهار داشت كه برلین به صورت آشكار مخالف ایجاد ارز موازی یورو است.
انتظار می رود كه دولت آلمان بزودی از استراتژی خود در مورد ارزهای دیجیتالی رونمایی كند كه هدف آن، گذار سریع تر اقتصاد آلمان به یك اقتصاد دیجیتالی خواهد بود. برلین گفته است كه به همكاری با متحدان اروپایی و بین المللی خود برای اطمینان از مواجهه موثر با ارزهای دیجیتالی ادامه خواهد داد.
یك مقام آگاه در دولت آلمان گفته است كه دولت بزودی لایحه ای را به پارلمان خواهد فرستاد تا مجوز صدور اوراق قرضه الكترونیكی مبتنی بر فناوری بلاك چین را دریافت كند.
این هفته آلمان و فرانسه در بیانیه مشتركی اعلام نموده بودند كه ارز دیجیتالی فیسبوك معروف به لیبرا، ریسك های زیادی را به بخش مالی اروپا تحمیل خواهد نمود.
پیشتر توماس جوردن، رئیس بانك مركزی سوئیس - كه در یك همایش پولی در شهر زوریخ سوئیس سخنرانی می كرد، با اخطار نسبت به ارزهای دیجیتالی گفته بود كه پروژه هایی نظیر ارز مجازی فیسبوك معروف به "لیبرا" می تواند بر توانایی های این بانك و یا بانكهای مركزی دیگر برای كنترل سیاست های پولی تاثیر بگذارد.1398/06/27
22:29:44
5.0 / 5
5198
تگهای خبر: اقتصاد , فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها