اشتغال زایی در آمریكا نصف شد

اشتغال زایی در آمریكا نصف شد

به گزارش فی بگیر اشتغال زایی ماه آگوست آمریكا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد كم شد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ان بی سی، دفتر آمار كار آمریكا در گزارش جدید خود از وضعیت اشتغال بزرگترین اقتصاد جهان اعلام نمود كه در ماه آگوست تنها برای ۱۳۰ هزار نفر اشتغال زایی صورت گرفته است كه این رقم ۵۵ درصد كمتر از اشتغال زایی اوت سال ۲۰۱۸ است. طبق اعلام این دفتر، نرخ بیكاری آمریكا تا آخر ماه آگوست ۳.۷ درصد بوده است كه هنوز كمترین سطح ثبت شده در طول ۵ دهه اخیر است.
لری كودلو- مشاور اقتصادی ترامپ تلاش كرد نتایج جنگ تجاری با چین را نادیده بگیرد و با مثبت خواندن آمار اشتغال اظهار داشت: آمریكا در حال كار كردن است.
اقتصاد آمریكا برای پاسخگویی به نیاز جمعیت جویای كار باید ماهانه ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد كند. امسال به صورت میانگین هر ماه ۱۶۵ هزار فرصت شغلی در آمریكا بوجود آمده است كه بسیار كمتر از متوسط ۲۲۳ هزار فرصت شغلی سال قبل است.
استیو ریك- كارشناس ارشد اقتصادی در موسسه " كانا موچوال گروپ" اظهار داشت: این كاهش اشتغال زایی به ما اخطار می دهد كه كسب و كارها نسبت به چشم انداز بلندمدت اقتصادی اطمینان كمتری نسبت به گذشته دارند. با عنایت به كاهش احتمالی نرخ بهره توسط بانك مركزی و تشدید مناقشه تجاری با چین، دولت تلاش در تثبیت رشد اقتصادی دارد.
مقرر است بانك مركزی آمریكا هفته آینده در نشستی در مورد كاهش نرخ بهره تصمیم گیری كند. این بانك دو ماه پیش برای اولین بار در طول یك دهه اخیر نرخ بهره را كم كرد اما خیلی از مقامات دولتی همچون دونالد ترامپ- رئیس جمهور خواستار كاهش بیشتر نرخ بهره شده اند.
اقتصاد یكی از اصلی ترین برگ های برنده ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریكا می تواند باشد و ترامپ نگران است كه با در معرض خطر قرار گرفتن وضعیت اقتصادی، شانس كمتری برای ورود مجدد به كاخ سفید داشته باشد.1398/06/19
11:53:27
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: اقتصاد , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها