تورم سوئیس در پایین ترین سطح ۳ سال اخیر

تورم سوئیس در پایین ترین سطح ۳ سال اخیر

فی بگیر: نرخ تورم سوئیس در ماه آگوست تنها 0.3 درصد اعلام گردید.


به گزارش فی بگیر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، نرخ تورم سوئیس در دوازده ماه منتهی به اوت ۲۰۱۹ بدون تغییر در مقایسه با رقم ثبت شده در ماه قبل در سطح ۰.۳ درصد باقی ماند كه پایین ترین نرخ تورم ثبت شده در این كشور اروپایی در طول سه سال اخیر است.
در میان بخش های مختلف، خدمات با تورم ۰.۹ درصدی بیشترین نقش را در افزایش تورم سوئیس داشته است و بعد از آن رستوران و هتلداری با تورم ۰.۷ درصدی، حمل و نقل با تورم ۰.۴ درصدی و غذا و نوشیدنی با تورم ۰.۳ درصدی قرار دارند. از طرف دیگر آموزش و فرهنگ با تورم منفی ۰.۸ درصدی بیشترین عامل كاهنده تورم بوده است و بعد از این بخش، مراقبت های درمانی با منفی ۰.۶ درصد و انرژی با ۰.۲ درصد قرار دارند.
متوسط نرخ تورم سوئیس در بازه زمانی ۱۹۵۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۳۸ درصد بوده است كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ۱۱.۹۲ درصد دسامبر ۱۹۷۳ و پایین ترین رقم ثبت شده نیز مربوط به تورم منفی ۱.۴ درصدی اوت ۲۰۱۵ است.
هسته تورمی كه تغییرات قیمت گروه مواد غذایی و انرژی را به سبب نوسانات بالای آنها اندازه نمی گیرد تا اختتام ماه آگوست به ۰.۴ درصد كاهش پیدا كرده است كه در طول شش ماه اخیر بی سابقه است. نرخ تورم ماهانه نیز به ۰.۵ درصد رسیده است كه از ژوئیه سال ۲۰۱۵ تابحال بی سابقه بوده است.
به دنبال انتشار آمار تورم سوئیس، ارزش فرانك در مقابل همتایانش تقویت شد تا جایی كه هر پوند به ازای ۱.۱۹۷۵ فرانك و هر یورو به ازای ۱.۰۸۴۸ فرانك معامله شدند. هم چنین هر فرانك به ازای ۱.۰۱۲۴ دلار آمریكا، ۱.۴۹۳۸ دلا استرالیا، ۱.۳۴۸۷ دلار كانادا، ۱۰۷.۴۸۹۵ ین ژاپن و ۷.۲۵۲۸ یوان چین مبادله شد.
منبع:

1398/06/13
15:06:22
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها