ادعای دو برابر شدن سود سهام تاصیكو

ادعای دو برابر شدن سود سهام تاصیكو

به گزارش فی بگیر مدیر عامل هلدینگ صدر تامین با بیان خبر عرضه دو شركت صنایع سرام آرا و ذغال سنگ پرورده طبس در بازار سرمایه در سال جاری، اظهار داشت: شركت سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیكو) درآمد هر سهم (EPS) را به بیشتر از دوبرابر افزایش خواهد داد.


به گزارش فی بگیر به نقل از روابط عمومی شركت سرمایه گذاری صدر تامین، غلامرضا سلیمانی، مدیر عامل هلدینگ صدر تامین اظهار نمود: این شركت در اردیبهشت امسال بعنوان پانصد و سی دومین شركت در لیست بازار دوم بورس با نماد تاصیكو در بخش استخراج كانی های فلزی درج و با كشف 220 تومان به ازای هر سهم توسط شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) ارائه شد.
او افزود: هم اكنون قیمت هر سهم حدود 275 تومان است كه این مورد مبین ارزش های قابل رشد قیمت سهام را در چهار ماه و ماه های آتی است.
وی با توضیح شركت های تشكیل دهنده تاصیكو اظهار داشت: شركت سرمایه گذاری صدر تامین شامل 12 شركت مدیریتی و13 شركت وابسته است. این شركت بعنوان یكی از هلدینگ های اصلی شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مطرح بوده است و در حوزه های صنایع معدنی، فلزی و غیر فلزی فعالیت های اثر گذاری را برنامه ریزی و اجرا می كند. شایان ذكر است ارزش سبد سرمایه گذاری تاصیكو شامل شركت های بورسی و غیر بورسی تا آخر خرداد ماه 98 بالغ بر 9300 میلیارد تومان است و ارزش كل بازار تاصیكو 5452 میلیارد تومان برآورد می شود.
صنایع معدنی، عاملی برای خروج كشور از سیاست تك محصولی
مدیر عامل هلدینگ صدر تامین با تاكید بر این مورد كه معدن و صنایع معدنی بخش های مهمی در كشور می باشند كه در شرایط فعلی كه صنایع نفتی با محدودیت های روبه رو شده اند اضافه كرد: این صنایع می توانند نقش مهمی را در توسعه اشتغال و محرومیت زدایی به وسیله توسعه متوازن را دنبال كنند و در نهایت ارزش افزوده بیشتری را در كشور ایجاد كند.
سلیمانی با تشریح چشم انداز در دوره مدیریتی جدید، اظهار داشت: بنده و همكاران ام به دنبال این هستیم كه شركت را در تكمیل زنجیره ارزش و زنجیره تامین حوزه های اصلی فعالیت شركت شامل مس، فولاد، طلا و فلزات و كانی های گران بها و كمیاب به یك هلدینگ تخصصی تبدیل نماییم. همینطور این هلدینگ پیشرو در حوزه صنایع معدنی، فلزی و غیر فلزی باید در بازار رده نخست و دوم فولاد و مس و طلا حضوری فعال و اثرگذار داشته باشد. بنا به قول مدیر عامل تاصیكو در این دوره مدیریت جدید تلاش خواهیم كرد EPS تاصیكو با افزایش مناسب و قابل قبولی برخوردار شود. ازاین رو اعلام می نماییم EPS را دوبرابر خواهیم كرد.
بهره برداری از پروژه های تاصیكو و شركتهای تابع
مدیر عامل هلدینگ صدر تامین در تشریح برنامه های جامع توسعه این هلدینگ، اضافه كرد: طرح انتقال كارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی شیراز، طرح اكتشاف و بهره برداری از معادن قلقه طلای كردستان، طرح اكتشاف و بهره برداری از معادن پلی متان سیستان و بلوچستان، اجرای پروژه سولفات پتاسیم و طرح افزایش تولید نمك شركت معدنی املاح ایران، پروژه فراوری مواد اولیه جمبزه شركت فرآورده های نسوز ایران، پروژه تولید بلوك و پنل های بتونی سبك گازی و ملات خشك كارخانه خاك چینی ایران و... همچون مهمترین پروژه های گروه تاصیكو بوده و امید است تا آخر سال جاری و نهایتا در سال 1399 تكمیل و به بهره ورداری می رسد.
ورود ذغال سنگ پرورده طبس و صنایع سرام آرا به بورس و فرابورس
سلیمانی تصریح كرد: در جهت سیاست های دولت، بویژه وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و توسعه رویكرد سهام داری و ایجاد ارزش افزوده های مناسب بویژه در بازار سرمایه مقرر است سهام 2 شركت ذغال سنگ پرورده طبس به بورس و صنایع سرام آرا به فرابورس ارائه شود.
در این دوره طی امضای تفاهم نامه همكاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد مواد پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بحث گسترش و نفوذ فن آوری های نو را در بنگاه ها تابعه برنامه ریزی و اجرا می نماییم. براین اساس مشاركت در چند شركت دانش بنیان و راه اندازی یك شتاب دهنده در حوزه معدنی، فلزی و غیر فلزی در گروه تاصیكو از دیگر برنامه هایی است كه به شكل جدی اجرا می نماییم.
لزوم افزایش سرمایه تاصیكو
سلیمانی در مورد ضرورت افزایش سرمایه تاصیكو، اظهار داشت: افزایش سرمایه یكی دیگر از اهدافی است كه با حمایت شستا از محل انباشت سود بتوانیم سرمایه فعلی شركت را افزایش دهیم. شایان ذكر است بخش قابل توجهی از افزایش سرمایه موصوف در مورد اجرای طرح های توسعه ای و بهینه سازی پرتفوی هلدینگ صرف خواهد شد.
سلیمانی در پاسخ به این سؤال كه چه برنامه هایی را به منظور مشاركت مداوم و تشویق سهام داران دنبال می كنید؟، اظهار داشت: مهمترین برنامه افزایش سود قابل پیش¬بینی است همینطور بر مبنای سیاست های كلی شستا افزایش بهره وری و توزیع سودهای حاصله را به منظور همراهی سهام داران در دستور كار قرار داده ایم.
تحقق برنامه های مدنظر شستا از جانب شركت های تابع
سلیمانی با اشاره به گزارش های سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه سال 1398 شركت های تابعه، اظهار داشت: عمده شركت ها بودجه و برنامه مصوب را محقق كرده اند. براین اساس در كل 36 درصد از خالص بودجه سال مالی 1398 محقق شده است و نسبت به دوره مشابه سال قبل از درصد افزایش 249 درصدی برخوردار بوده است. گفتنی است بعضی از شركت ها بیشتر از 60 درصد سود سالیانه برنامه را محقق كردند. همینطور شركت های تابعه در موارد فوق كه شامل عملكرد تولید، فروش و سود محقق شده سه ماهه بخش بزرگی از برنامه های سالانه خویش را محقق كرده اند.
همكاری های مشترك داخلی با نهادهای اثرگذار در حوزه های معدنی
مدیرعامل تاصیكو در ادامه با تاكید بر نقش همكاری نهادها و ارگان ها اضافه كرد: همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و همینطور سازمان نوسازی معادن بسیار موثر خواهد بود. بر مبنای رایزنی های صورت گرفته در بخش اكتشافات در كنسرسیوم ها شركت كرده ایم؛ همینطور در بخش نوسازی هم با معاونت علمی و فناوری به دنبال این هستیم كه فناوری بنگاه ها را افزایش دهیم. در بخش تسهیلات هم هلدینگ در 30 درصد پروژه های مشاركت می كند و مابقی تامین سرمایه به وسیله بازارهای مالی، بازار سرمایه و بانك ها دنبال می شود. تا كنون هم همكاریهای مناسبی از جانب بانك ها، استانداری ها، واحدها و شركت ها همكاریهای لازم صورت گرفته و امیدوارم با تلاش مضاعف ارزش افزوده را افزایش دهیم.
توجه ویژه به بازار های بین المللی و تخصیص حداقل 30درصد تولیدات به صادرات
سلمیانی با اشاره به مبحث صادرات در زیر مجموعه های هلدینگ، اظهار داشت: در شرایط جدید تحریمی و بخصوص تحریم شدن صنایع فلزی محدودیت هایی برای صنایع وابسته بوجود آمده اما همه ی تلاش ما این بوده تا با شناسایی مسیرهای جدید و تدابیر مدیریتی صادرات را گسترش دهیم. در سه ماهه امسال بخشی از صادرات را محقق كردیم اما بر مبنای برنامه های ما در تلاش هستیم 30 درصد از حجم تولید را صادر نماییم. در این راه استفاده ازظرفیت های مناطق آزاد و بازار كشورهای همسایه و بازار هدف ها از برنامه های راهبردی است. همینطور تولید مشترك با كشورهای همسایه در بخش معدن و همینطور بكارگیری فناوری از دیگر راهبردها است تا بتوانیم با این ظرفیت سازی توسعه صادرات را رونق بخشیم. وی افزود: افزایش ظرفیت و كاهش قیمت ها از برنامه های دیگری است كه ما دنبال می نماییم اما باید توجه داشت كه بعضی از شركت ها به علت نیازهای داخلی محدودیت هایی برای صادرات دارند با این وجود ما با اولویت قرار دادن تامین داخلی به دنبال رسیدن به سهم 30 درصدی صادرات تا آخر سال هستیم.
افزایش سطح پایداری و توانمدی شركت های گروه تاصیكو
سلیمانی تصریح كرد: در جهت حفظ و افزایش سطح حضور فعالیت شركت های گروه سیاست های اجرایی بسیار مهم و اساسی برنامه ریزی و اجرا شده است كه شامل بهینه سازی موئلفه های قیمت تمام شده محصولات، كاهش و بهینه سازی هزینه های مالی، بهینه های ذخایر راهبردی كالا و مواد اولیه، جایگزینی مواد خارجی مورد نیاز با مواد داخلی، افزایش كیفیت محصولات، ارتباط دانشگاه و صنعت با رویكرد رونق تولید، ارز آوری حاصل از صادرات موثر و مستمر و... است.
اهمیت مقوله جانشین پروری و توجه ویژه به جوانان
سلیمانی اظهار داشت: با توجه به تحولات حاكم و نافذ بر فضای كسب و كار كشور و ضرورت به افزایش سطح بكارگیری از نیروهای جوان تحصیل كرده، پرتلاش، تعهد و متخصص مقوله جانشین پروری و بكار گیری از جوانان متعهد و متخصص در پست های كلیدی، تصمیم ساز و اثرگذار از مهمترین برنامه های این هلدینگ است.
منبع:

1398/05/26
22:58:30
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها