شاخص بورس خویش را به سمت قله تاریخی می كشاند

شاخص بورس خویش را به سمت قله تاریخی می كشاند

به گزارش فی بگیر امروز ۳۲۵ نماد در بورس و فرابورس ایران با رشد قیمت و ۲۰۳ نماد با افت قیمت رو به رو شدند. در مجموع شاخص كل بورس ۴۰۹ واحد و شاخص كل فرابورس ۴۰ واحد رشد كردند.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۰۹ واحد رشد كرد و به رقم ۲۵۲ هزار و ۸۹۸ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن هم ۵۴۳ واحد افزایش یافت و رقم ۶۱ هزار و ۲۰۰ واحدی را تجربه نمود.
همینطور شاخص آزاد شناور بعد از ۶۶۴ واحد افزایش به رقم ۲۸۱ هزار و ۳۷۶ واحدی رسید. شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۱۶۷ و ۱۴۱۳ واحد رشد كردند.
سرمایه گذاری غدیر، شركت ارتباطات سیار ایران و لابراتور داروسازی دكتر عبیدی هر كدام به ترتیب ۱۶۱، ۱۰۴ و ۷۶ واحد تاثیر افزاینده روی شاخصهای بازار داشتند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مباركه اصفهان و پالایش نفت اصفهان هر كدام به ترتیب ۱۴۹، ۷۰ و ۶۴ واحد تاثیر كاهنده روی شاخصهای بازار داشتند.
در گروه شیمیایی امروز حجم معاملات به ۱۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید كه ارزش آن حدود ۱۰۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود. در این گروه بیشتر سهم ها كمتر از یك درصد نوسان قیمت داشتند.
خودرویی ها امروز رتبه دوم در ارزش معاملات به دست آوردند به صورتی كه این گروه شاهد معامله ۲۲۱ میلیون سهم به ارزش حدود ۵۷ میلیارد تومان بود در این گروه هم بیشترین سهم ها كمتر از یك درصد نوسان قیمت را تجربه كردند.
فلزات اساسی، سرمایه گذاری های، بانك ها و سیمانی ها دیگر گروه های بودند كه بعد از دو گروه یاد شده ارزش معاملاتشان نسبتا بالا بود.
ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم ۶۴۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۱.۸ میلیارد سهم و ارواق مالی را تجربه نمود. تعداد معاملات این بازار هم تا رقم ۲۲۴ هزار و ۶۹ پیش رفت.
در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت ۲۰۵ و تعداد نمادهای منفی ۱۳۷ بود. در فرابورس هم تعداد نمادهای مثبت به ۱۲۰ و تعداد نمادهای منفی به ۶۶ رسید.
آیفكس هم با ۴۰ واحد افزایش رقم ۳۳۲۵ را تجربه نمود ارزش معاملات این بازار به رقم ۵۴۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن تا رقم ۷۹۴ میلیون سهم و اوراق مالی پیش رفت.1398/05/08
22:14:30
5.0 / 5
4308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها