در راستای تحقق شعار سال؛

فاز 3 كارخانه شیشه همدان راه اندازی می شود

فاز 3 كارخانه شیشه همدان راه اندازی می شود

به گزارش فی بگیر شركت شیشه همدان با نزدیك به ۶۰۰ نفر پرسنل به صورت مستقیم یكی از صنایع قابل توجه در پایتخت تاریخ و تمدن است كه نقش بسزایی در مباحث اشتغالزایی، تولید و صادرات در استان همدان دارد.


به گزارش فی بگیر به نقل از ایسنا، شركت شیشه همدان حالا با فعالیت دو فاز در عرصه تولید جار و بطری و بعنوان یك صنعت پایه برای صنایع مواد غذایی و نوشابه سازی مشغول به فعالیت است و در یك برنامه توسعه محور هم فاز ۳ این مجموعه در دست اقدام است.
راه اندازی و افتتاح فاز ۳ شیشه همدان دقیقاً در جهت فرمایش مقام معظم رهبری در بحث شعار سال است چون كه با فعالیت این فاز اساسا رونقی قابل توجه در تولید حاصل خواهد شد و صد البته كه این طرح توسعه شركت شیشه همدان (سهام عام) نقش مهمی در بحث اشتغالزایی استان هم ایفا خواهد كرد
مدیرعامل شركت شیشه همدان با اشاره به اینكه فعالان حوزه صنعت و تولید جهادگران اقتصادی هستند، اظهار داشت: امروز در شرایط جدید بازگشت تحریم های مختلف تنها رونق تولید داخلی و خودكفایی می تواند راهگشا باشد.
خسرو فخیم هاشمی با اشاره به اینكه صادرات غیرنفتی همواره در برنامه های توسعه اقتصادی و سند چشم انداز ۲۰ ساله كشور مورد توجه بوده و از آن سخن به میان می آید، بیان كرد: متأسفانه در عمل كثرت و وجود مشكلاتی تحقق این مساله را دشوار كرده است.
وی با اشاره به اینكه بخشنامه های آنی و مقطعی، تصمیم های نامناسب و نادرست اساسا در امر صادرات و واردات باعث بروز مشكلاتی می شود، تصریح كرد: برخلاف اصول اولیه و بدیهی در اقتصاد دنیا، تجربه اقتصادی بخصوص در شرایط تحریم نشان داد كه انباشت سرمایه و پول بدون تحرك در حوزه هایی مانند مسكن، سكه و دلار سرمایه گذاری شده و این مهم باعث بروز تورم و افسارگسیختگی اقتصاد می شود.
فخیم هاشمی اضافه كرد: عرضه تسهیلات با سود بالا، دریافت مالیات های سنگین و معضلات بیمه ای، مشكل تأمین مواد اولیه و نبود بسترهای امن سرمایه گذاری همچون مشكلات واحدهای صنعتی است كه باید مسئولان امر با تغییر نگرش برای رفع این چالش اقدام نمایند و البته این مهم هم جای توجه و بیان دارد كه دولتمردان در سطح ملی و استانی تا جای ممكن تلاش در حل و فصل مشكلات واحدهای تولیدی دارند و در همین زمینه كارگروه رفع موانع تولید در استان ها ایجاد و مشكلات واحدهای تولیدی و صنعتی در این كارگروه بررسی می شود.
مدیرعامل شركت شیشه همدان افزود: در شرایط كنونی توان نقدینگی تولیدكنندگان در كشور به منظور تولید، باید سه تا ۳.۵ برابر افزایش یابد تا یكی از اشكالات صادركنندگان و تولیدكنندگان داخلی برطرف شود و این مهم به دلیل تورم و كاهش ارزش پول ملی بوجود آمده در سالهای اخیر است.
او همینطور با اشاره به اینكه افزایش اعتماد بین دولت و بخش خصوصی لازمه عرضه تسهیلات توسط بانكهای عامل به واحدهای تولیدی است، اظهار داشت: واحدهای تولیدی سازنده و فعال در چرخه اقتصادی باید شناسایی و از تسهیلات مطلوب تری بهره مند شوند.
به گزارش روابط عمومی كارخانه شیشه همدان، فخیم هاشمی تصریح كرد: فعالان اقتصادی میدان دار نبرد با استكبار جهانی در جنگ اقتصادی هستند و در این جنگ تمام عیار، تولیدكنندگان نیازمند حامی واقعی برای ماندگاری در صحنه و بازار رقابتی هستند.1398/04/17
15:19:43
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فی بگیر Fee Begir
feebegir.ir - تمام حقوق سایت فی بگیر محفوظ است

Fee Logo فی بگیر

قیمت روز کالاها